Trwa ładowanie...
d1k196u
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Europejscy konserwatyści zapowiadają własny projekt rezolucji o Polsce w Parlamencie Europejskim

• Będzie druga, konkurencyjna rezolucja o Polsce w PE
• Zapowiedziała ją grupa europejskich konserwatystów, do której należy PiS
• Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w najbliższą środę
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europejscy konserwatyści zapowiadają własny projekt rezolucji o Polsce w Parlamencie Europejskim
(AFP, Fot: Georges Gobet)
d1k196u

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą deputowani PiS, zapowiada złożenie własnego projektu rezolucji o Polsce.

Na razie projekt przygotowali chadecy. W dokumencie, do którego dotarło Polskie Radio, jest apel do polskiego rządu, aby respektował opinię Komisji Weneckiej i opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jest też wezwanie Komisji Europejskiej, by podjęła natychmiastowe działania, które zagwarantują poszanowanie orzeczeń Trybunału.

Złożenie osobnego projektu rezolucji autorstwa europejskich konserwatystów potwierdził rzecznik frakcji James Holton. - Zawsze mieliśmy bardzo spójne stanowisko, gdy Komisja Europejska zajmowała się w sytuacją wewnętrzną w poszczególnych krajach - powiedział Holtum na konferencji prasowej w PE w Brukseli.

d1k196u

Jak dodał, jego frakcja nie uważa, by przygotowywana przez większość grup politycznych rezolucja PE krytyczna wobec polskiego rządu "mogła stanowić konstruktywne podejście". - Planujemy wniesienie własnego projektu rezolucji - poinformował.

Holtum podkreślił, że wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził Polskę, planuje kolejną wizytę i twierdzi, że prowadzi z polskim rządem konstruktywny dialog.

Głosowanie rezolucji Parlamentu Europejskiego odbędzie się w najbliższą środę podczas sesji w Strasburgu.

d1k196u

Podziel się opinią

Share

d1k196u

d1k196u
Więcej tematów