Trwa ładowanie...

Europejscy konserwatyści zapowiadają własny projekt rezolucji o Polsce w Parlamencie Europejskim

• Będzie druga, konkurencyjna rezolucja o Polsce w PE

• Zapowiedziała ją grupa europejskich konserwatystów, do której należy PiS

• Głosowanie nad rezolucją odbędzie się w najbliższą środę

Share
Europejscy konserwatyści zapowiadają własny projekt rezolucji o Polsce w Parlamencie Europejskim
Źródło: AFP, fot: Georges Gobet
d12za25

Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą deputowani PiS, zapowiada złożenie własnego projektu rezolucji o Polsce.

Na razie projekt przygotowali chadecy. W dokumencie, do którego dotarło Polskie Radio, jest apel do polskiego rządu, aby respektował opinię Komisji Weneckiej i opublikował wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Jest też wezwanie Komisji Europejskiej, by podjęła natychmiastowe działania, które zagwarantują poszanowanie orzeczeń Trybunału.

Złożenie osobnego projektu rezolucji autorstwa europejskich konserwatystów potwierdził rzecznik frakcji James Holton. - Zawsze mieliśmy bardzo spójne stanowisko, gdy Komisja Europejska zajmowała się w sytuacją wewnętrzną w poszczególnych krajach - powiedział Holtum na konferencji prasowej w PE w Brukseli.

d12za25

Jak dodał, jego frakcja nie uważa, by przygotowywana przez większość grup politycznych rezolucja PE krytyczna wobec polskiego rządu "mogła stanowić konstruktywne podejście". - Planujemy wniesienie własnego projektu rezolucji - poinformował.

Holtum podkreślił, że wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans odwiedził Polskę, planuje kolejną wizytę i twierdzi, że prowadzi z polskim rządem konstruktywny dialog.

Głosowanie rezolucji Parlamentu Europejskiego odbędzie się w najbliższą środę podczas sesji w Strasburgu.

d12za25

Podziel się opinią

Share
d12za25
d12za25
Więcej tematów