Europarlament podjął decyzję ws. małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich
Parlament Europejski zdecydował, że związki partnerskie oraz małżeństwa jednopłciowe powinny być uznawane w całej Unii Europejskiej. Przyjął w tej sprawie rezolucję.
Europarlamentarzyści, którzy głosowali za przyjęciem tego wniosku twierdzą, że Unia Europejska powinna zlikwidować wszelkie bariery stojące przed "osobami LGBTIQ", by mogły one w pełni korzystać ze swoich "podstawowych praw".
Za przyjęciem rezolucji ws. praw osób LGBTIQ w Unii Europejskiej głosowało 387 członków Parlamentu Europejskiego, 161 głosowało na nie, a 123 wstrzymało się od głosu.
Parlament Europejski: Wszyscy mają mieć równe prawa
Jak stanowi przyjęta przez Europarlament rezolucja, zawarte małżeństwa lub związki partnerskie, które zostały zarejestrowane w jednym z krajów UE powinny być uznawane na terenie całej Unii Europejskiej w jednolity sposób. Z kolei jednopłciowi partnerzy oraz małżonkowie powinni być szanowani i traktowani na równi z heteroseksualnymi parami.
Na mocy przyjętej we wtorek rezolucji Parlament Europejski apeluje również do wszystkich krajów członkowskich UE o uznawanie wszystkich osób dorosłych wymienionych w akcie urodzenia dziecka dziecka za jego prawnych rodziców. Europosłowie chcą tym samym, by "tęczowe rodziny" miały zapewnione równe prawa do zakładania i łączenia rodzin, jak w przypadku par o przeciwnej płci.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Ursula von der Leyen z orędziem o stanie Unii Europejskiej
Polska zostanie pociągnięta do odpowiedzialności? Chodzi o dyskryminację osób LGBT
We wtorek pojawił się też wątek dyskryminacji "społeczności LGBTIQ" w Polsce i na Węgrzech, w związku z czym posłowie Parlamentu Europejskiego wezwali Unię Europejską do pociągnięcia tych krajów do odpowiedzialności oraz do zastosowania wobec nich środków sądowych i narzędzi budżetowych.
Źródło: PAP
ZOBACZ TEŻ: Robert Biedroń się zdenerwował. "Rządzą nami dranie", "hipokryzja level hard"