Trwa ładowanie...
d1hll28

Europa doświadczyła ataku zimy

Nagła zmiana aury na zimową, odnotowana w nocy z czwartku na piątek na znacznym obszarze Europy, wywołała zakłócenia komunikacji drogowej, zwłaszcza transalpejskiej.

Share
d1hll28

W Szwajcarii na stokach Alp spadło od 20 do 30 centymetrów śniegu, blokując komunikację przez niektóre przełęcze. Zamknięto między innymi drogę przez przełęcz św. Bernarda, która już wcześniej musiała przejąć tranzyt ciężarówek po pożarze tunelu św. Gotarda.

Także w Austrii większość autostrad i dróg tranzytowych była w czwartek rano mocno zaśnieżona. Podróże samochodowe do Austrii i przez Austrię wymagają obecnie ekwipunku zimowego, w tym łańcuchów do kół.

W Niemczech zimowa pogoda spowodowała znaczny chaos w ruchu drogowym na terenie Bawarii, Badenii-Wirtembergii i Hesji. W tym ostatnim kraju związkowym odnotoano trzy śmiertelne ofiary wypadków. Drogi w Szwarcwaldzie, Jurze Szwabskiej i podalpejskim Allgaeu pokryła gołoledź, powodując liczne stłuczki i korki. Komercyjny transport drogowy doznał zakłóceń także w północnej i wschodniej części Niemiec.

W niewysokich górach Turyngii spadło do 24 centymetrów śniegu, podobne krajobrazowo tereny Eifel i Sauerlandu w Północnej Nadrenii-Westfalii pokrył śnieg dziesięciocentymetrowy. (aka)

d1hll28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hll28
d1hll28
Więcej tematów