Trwa ładowanie...

Erotyczny gadżet z XVIII w. znaleziony w Gdańsku. "To sensacja"

Jest raczej duży, gruby, wykonany ze skóry wypełnionej włosiem, a końcówkę ma drewnianą - opisuje znalezisko Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku. Odkrycie wywołało sensację wśród archeologów. Sztuczny penis z XVIII wieku został znaleziony podczas prac na Podwalu Przedmiejskim w Gdańsku.
Share
Erotyczny gadżet z XVIII w. znaleziony w Gdańsku. "To sensacja"
Źródło: Materiały prasowe, Fot: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku
dkuse3r

Urząd Ochrony Zabytków już dokładnie obejrzał przedmiot. - Zachował się w świetnym stanie. Datujemy go na drugą połowę XVIII wieku - informuje.

Sztuczny penis został znaleziony w latrynie na Podwalu. Zdaniem ekspertów "w latrynie owej prawdopodobnie znalazł się, gdyż wypadł osobie używającej go".

Marcin Tymiński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, w rozmowie z Radiem Gdańsk przekonuje, że znalezienie obiektu jest sensacją archeologiczną, bo sprawy erotyki były kiedyś wstydliwe i ukrywane. Bardzo rzadko znajduje się takie gadżety sprzed wieków. Prawdopodobnie powstanie na ten temat opracowanie naukowe.

dkuse3r

- To niesamowita gratka dla osób zajmujących się historią erotyki. Z pewnością był to kosztowny przedmiot. Po wstępnym oczyszczeniu okazało się, że został wykonany ze skóry wysokiej jakości - wyjaśnił Tymiński.

Zabytek został zabezpieczony, teraz zajmą się nim konserwatorzy z Muzeum Archeologicznego.

W miejscu wykopu prawdopodobnie znajdowała się w przeszłości część szkoły fechtunku. Archeolodzy pracowali tu przez siedem miesięcy przed rozpoczęciem nowej inwestycji. Głównie znajdowali drewniane szpady lub groty. W ostatnim dniu pracy odkryto sztuczny członek. Podobny do dzisiejszego artefakt już podobno raz, kiedyś znaleziono w Gdańsku, również podczas badań archeologicznych.

dkuse3r

Podziel się opinią

Share
dkuse3r
dkuse3r
Więcej tematów