Trwa ładowanie...
d17xmqp
IAR

Episkopat Polski: dziś konferencja "Gender oczami specjalistów" w Warszawie

"Gender oczami specjalistów" - to tytuł konferencji, która odbędzie się dziś w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie. W dyskusji będą uczestniczyć przeciwnicy i zwolennicy, gender. Swój udział zapowiedzieli lekarze, socjologowie i prawnicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Gender oczami specjalistów" - konferencja odbędzie się dziś w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie
"Gender oczami specjalistów" - konferencja odbędzie się dziś w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d17xmqp

Po jednoznacznym, przestrzegającym przed gender liście Episkopatu, niektórzy publicyści mówią, że to spotkanie to przełom.

- Po prostu rozmawiamy - mówi ksiądz Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski. Duchowny przypomina, że takie spotkanie zorganizowano już podczas rozmów o in vitro. - Możemy nie dojść do porozumienia, ale to nie znaczy, że mamy się nienawidzić lub obrzucać wyzwiskami - podkreśla ksiądz Józef Kloch.

Wśród poruszanych na konferencji tematów znajdą się odpowiedzi na pytania: "Czym jest gender?", "Jakie będą prawne skutki jego wprowadzenia?" oraz "Co Kościół mówi o kobietach?".

Do udziału w dyskusji zaproszono między innymi profesor Małgorzatę Fuszarę z Uniwersytetu Warszawskiego, Zbigniewa Lwa-Starowicza, pallotyna księdza doktora Leszek Woronieckiego i siostrę Małgorzatę Chmielewską. Konferencję zorganizowała Katolicka Agencja Informacyjna.

d17xmqp

Podziel się opinią

Share
d17xmqp
d17xmqp
Więcej tematów