Trwa ładowanie...
23-01-2014 05:32

Episkopat Polski: dziś konferencja "Gender oczami specjalistów" w Warszawie

"Gender oczami specjalistów" - to tytuł konferencji, która odbędzie się dziś w siedzibie Episkopatu Polski w Warszawie. W dyskusji będą uczestniczyć przeciwnicy i zwolennicy, gender. Swój udział zapowiedzieli lekarze, socjologowie i prawnicy.

Episkopat Polski: dziś konferencja "Gender oczami specjalistów" w WarszawieŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2cfndp

Po jednoznacznym, przestrzegającym przed gender liście Episkopatu, niektórzy publicyści mówią, że to spotkanie to przełom.

- Po prostu rozmawiamy - mówi ksiądz Józef Kloch, rzecznik Episkopatu Polski. Duchowny przypomina, że takie spotkanie zorganizowano już podczas rozmów o in vitro. - Możemy nie dojść do porozumienia, ale to nie znaczy, że mamy się nienawidzić lub obrzucać wyzwiskami - podkreśla ksiądz Józef Kloch.

Wśród poruszanych na konferencji tematów znajdą się odpowiedzi na pytania: "Czym jest gender?", "Jakie będą prawne skutki jego wprowadzenia?" oraz "Co Kościół mówi o kobietach?".

Do udziału w dyskusji zaproszono między innymi profesor Małgorzatę Fuszarę z Uniwersytetu Warszawskiego, Zbigniewa Lwa-Starowicza, pallotyna księdza doktora Leszek Woronieckiego i siostrę Małgorzatę Chmielewską. Konferencję zorganizowała Katolicka Agencja Informacyjna.

d2cfndp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2cfndp
Więcej tematów