Trwa ładowanie...
ycipk-4hce3x

Epidemia żółtaczki w Wielkopolsce. Biskup apeluje ws. komunii

Biskup kaliski Edward Janiak zaapelował do proboszczów, aby hostię przyjmować na rękę. Nie wszędzie przystano na tę propozycję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Epidemia żółtaczki w Wielkopolsce. Biskup apeluje ws. komunii
(flickr, Fot: flickr.com)
ycipk-4hce3x

O epidemii żółtaczki w Wielkopolsce informowaliśmy pod koniec kwietnia. Najgorsza sytuacja jest w powiecie ostrowskim. Sprawę w ręce swoje i parafian postanowił wziąć biskup kaliski Edward Janiak.

Jak informuje portal gloswielkopolski.pl, biskup zaapelował do proboszczów parafii w Ostrowie Wielkopolskim, by przekazali wiernym informację o możliwości przyjmowania hostii do ręki, co miałoby ograniczać ryzyko zarażenia.

Nie wszyscy się jednak posłuchali. Informacji w czasie mszy nie podano w ostrowskiej konkatedrze. - Mówiliśmy o tym, ale na spotkaniach różnych grup działających przy parafii. Ludzie zresztą wiedzą o takiej możliwości, a niektórzy już przyjmują hostię na rękę - powiedział portalowi proboszcz parafii konkatedralnej św. Stanisława Biskupa w Ostrowie ks. kanonik Krzysztof Nojman.

ycipk-4hce3x

Przyjmowanie komunii na rękę jest dozwolone, a za granicami Polski nieraz bardziej popularne od przyjmowania do ust. Hostię należy jednak spożyć przy kapłanie, co ma uchronić przed profanacją.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4hce3x

ycipk-4hce3x
ycipk-4hce3x
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów