Trwa ładowanie...
d3xfc15

Emmanuel Macron zarzuca zdradę przywódcom krajów Europy Wschodniej. W Polsce oburzenie

Bardzo ostre słowa prezydenta Francji skierowane pośrednio w stronę Polski. - Europa nie jest supermarketem. Kraje, które nie przestrzegają reguł, muszą ponieść wszelkie polityczne konsekwencje - grzmiał Macron. Przytoczył przy tym słowa Bronisława Geremka. Wywiad, którego udzielił 8 europejskim gazetom, odbił się mocnym echem w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emmanuel Macron zarzuca zdradę przywódcom krajów Europy Wschodniej. W Polsce oburzenie
(East News)
d3xfc15

Prezydent Francji Emmanuel Macron zarzucił przywódcom krajów Europy Wschodniej "cyniczne podejście" do UE i zdradę Europy. Zagroził konsekwencjami, ale nie wymienił z nazwy żadnego kraju.

- Europa nie jest supermarketem, Europa jest wspólnotą losów! Sama siebie osłabia, gdy godzi się na to, by odrzucano jej zasady. Kraje Europy, które nie przestrzegają reguł, muszą ponieść wszelkie polityczne konsekwencje - powiedział Macron.

Macron o przywódcach Europy Wschodniej: zdradzają i odwracają się plecami

Ale to był tylko wstęp, potem było znacznie ostrzej. - Gdy słyszę dziś niektórych przywódców politycznych z Europy Wschodniej, to (widzę), że zdradzają oni Europę. Decydują się na rezygnację z zasad i odwracają się plecami do Europy - grzmiał prezydent Francji.

Jak podała niemiecka "Sueddeutsche Zeitung", Macron powołał się przy tym na Bronisława Geremka - "wielkiego Europejczyka, zmarłego ministra spraw zagranicznych Polski". - Geremek wierzył w Europę oświecenia - podkreślił prezydent.

d3xfc15

Prezydent Francji o reżimach Orbana, Kaczyńskiego i Putina. "To nie są ustroje wolnej demokracji"

To nie pierwszy raz kiedy Emmanuel Macron śle słowa krytyki w stronę Europy Wschodniej. Kiedy był jeszcze kandydatem na prezydenta Francji mówił o "reżimach panów Orbana, Kaczyńskiego i Putina". - To nie są ustroje otwartej i wolnej demokracji - zarzucał. Mówił także o nałożeniu sankcji na Polskę.

Kim jest Emmanuel Macron? Wszystko o nowym prezydencie Francji

Jacek Żakowski pisał wtedy na łamach Opinie WP, że "Macron jest dla Polski problemem, ale na dłuższą metę nam się to opłaci".

d3xfc15

Polska prawica uderza w Macrona. "On śmie nas pouczać!"

Słowa prezydenta Francji już odbiły się szerokim echem w Polsce, zwłaszcza po stronie prawicy. Portal "wPolityce" zadaje stonowane pytanie czy "Macron uderza w Polskę?", ale już niezależna.pl pisze bez ogródek: "We Francji stan wyjątkowy i zamachy, a co na to Macron? On śmie nas pouczać!".

Z kolei Stanisław Janecki pisze na Twitterze o "farmazonach" Macrona. W innym wpisie dodaje: "to taki ulizany bełkocik ogólnodemokratyczny".

Macron kontra hejterzy. Zobacz wideo

d3xfc15

Podziel się opinią

Share
d3xfc15
d3xfc15