Trwa ładowanie...
d4gpuj6

Emmanuel Macron w najbliższych miesiącach przyjedzie do Polski. "Jest obustronnie odczuwalna potrzeba poprawy dialogu"

Emmanuel Macron, prezydent Francji, w najbliższych miesiącach przyjedzie do Polski. Jego wizytę potwierdziła w wywiadzie z "Polska Times" Nathalie Loiseau, francuska minister ds. europejskich, która obecnie jest w Polsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. "Jest obustronnie odczuwalna potrzeba poprawy dialogu"
Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. "Jest obustronnie odczuwalna potrzeba poprawy dialogu" (PAP)
d4gpuj6

Emmanuel Macron przyjedzie do Polski. "Uzgadniamy jeszcze termin"

Nathalie Loiseau jest w Polsce od poniedziałku i zostanie jeszcze przez dwa dni. Celem jej wizyty jest m.in. przygotowanie przyjazdu Emmanuela Macrona do Polski. - Wizyta prezydenta Macrona dojdzie do skutku w najbliższych miesiącach. Jest przewidziana w ramach obustronnie odczuwanej potrzeby poprawy dialogu - mówiła minister.

Data wizyty nie jest na razie znana. Sama wizyta nie ma też oficjalnego potwierdzenia. - Uzgadniamy jeszcze termin z Warszawą - dodała Loiseau.

d4gpuj6

- Odnośnie przyszłego budżetu unijnego mamy wiele punktów zbieżnych z Polską, szczególnie w zakresie wspólnej polityki rolnej w Unii Europejskiej - powiedziała.

O możliwej wizycie Macrona w Polsce wspominał w zeszłym roku premier Mateusz Morawiecki. Twierdził, że "jest o czym rozmawiać w relacjach polsko-francuskich".

Emmanuel Macron miałby zrezygnować z polityki rolnej Francji na rzecz polityki obronnej

Dziennikarze z Francji twierdzą, że wywiad z Loiseau w "Polska Times" sugeruje, że Macron "jest gotowy naruszyć francuskie tabu i przesunąć unijne fundusze przeznaczone na rolnictwo na wspólną politykę obronną". Zdaniem minister jest to nieprawda.

- Chcemy więcej przeznaczać na innowacje, obronność. Ale nie chcemy poświęcać tradycyjnych polityk europejskiej solidarności. Rolnicy potrzebują wsparcia w transformacji ekologicznej i utrzymaniu konkurencyjności. Wspólna polityka rolna działa, a UE musi pozostać autonomiczna w zakresie zaopatrzenia w żywność. Z pewnością nie chcemy poświęcać bezpieczeństwa żywnościowego - skomentowała.

d4gpuj6

Podziel się opinią

Share

d4gpuj6

d4gpuj6
Więcej tematów