Trwa ładowanie...

Emeryci je pokochali. Teraz są zawsze pod ręką

Wraz z upływem czasu okazuje się, że seniorzy coraz chętniej sięgają po nowoczesne rozwiązania, które skutecznie ułatwiają codzienne życie. Przykładem może być elektroniczna legitymacja emeryta i seniora, którą można nosić wygodnie zawsze przy sobie - w telefonie komórkowym.

Zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądoweŹródło: Getty Images, fot: SOL STOCK LTD
djvo5b3
djvo5b3

Okazuje się, że w Polsce już ponad 413 tysięcy osób zdecydowało się na korzystanie z elektronicznej wersji legitymacji emeryta-rencisty. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala mieć ten dokument zawsze pod ręką, czyli we własnym telefonie komórkowym. Aby skorzystać z tej opcji, świadczeniobiorcy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) muszą jedynie dodać legitymację do zainstalowanej wcześniej w telefonie aplikacji mObywatel.

Korzystając z mLegitymacji, seniorzy mogą w szybki i bezpieczny sposób udowodnić, że faktycznie są świadczeniobiorcami ZUS. Dodatkowo, legitymacja potwierdza ich prawo do różnego rodzaju świadczeń zdrowotnych oraz potwierdza uprawnienia do korzystania z różnych ulg, które przysługują emerytom lub rencistom, takim jak na przykład zniżki na bilety komunikacji miejskiej.

Warto zaznaczyć, że wprowadzenie elektronicznej wersji legitymacji nie oznacza rezygnacji z możliwości otrzymania tradycyjnej, plastikowej karty. Każda osoba, która uzna, że potrzebuje takiej legitymacji, może złożyć wniosek do ZUS o jej wydanie. Elektroniczna legitymacja stanowi więc dodatkową, wygodną opcję dla osób korzystających ze świadczeń emerytalno-rentowych.

djvo5b3

Źródło: opole-news.pl

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Szedł z wykrywaczem metali. Spektakularne odkrycie pod Zamościem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djvo5b3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djvo5b3
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj