Trwa ładowanie...

"El Pais": Kaczyński znów uderza skrajnie konserwatywnymi reformami

• Hiszpański dziennik porównuje Polskę do Węgier
• "El Pais": Kaczyński przeprowadza konserwatywną rewolucję w Polsce
• Dziennik chwali Beatę Szydło

Share
"El Pais": Kaczyński znów uderza skrajnie konserwatywnymi reformami
Źródło: Kuba Atys / Agencja Gazeta
d3kmc8x

"El Pais", największy hiszpański dziennik, porównuje Polskę do Węgier, ale wskazuje ważną różnicę - powstanie Komitetu Obrony Demokracji - ruchu społecznego, popieranego przez tysiące Polaków.

"Kaczyński znów uderza skrajnie konserwatywnymi reformami" - tytułuje publikację "El Pais". Autor artykułu wyraża obawę, że Polska kroczy śladami Węgier - jak to określił - "czarnej bestii Europy Wschodniej".

d3kmc8x

Zdaniem autora artykułu, do października Polska była przykładem rozwoju i modernizacji państwa byłego bloku wschodniego. Teraz zaś - twierdzi - w Warszawie wieje nowy wiatr, bo Jarosław Kaczyński dotrzymuje słowa i przeprowadza w Polsce konserwatywną rewolucję. "Ma ona polegać na przywróceniu tradycyjnego i chrześcijańskiego ducha" - czytamy w artykule. Wśród niepokojących zmian autor wylicza reformę Trybunału Konstytucyjnego i zapowiedź kontroli publicznych mediów, internetu i zwiększenia uprawnień policji.

"El Pais" zamieszcza pochlebne opinie o premier Beacie Szydło, ale ubolewa, że działa ona pod wpływem prezesa PiS. Cytuje też prezydenta Andrzeja Dudę, który w wywiadzie dla "Der Spiegla" zapewnił o prowadzeniu przez Polskę proeuropejskej polityki.

d3kmc8x

Podziel się opinią

Share
d3kmc8x
d3kmc8x
Więcej tematów