Qaqwqwrqw

Ekstradycja Przywieczerskiego wstrzymana? Mózg afery FOZZ wciąż na Florydzie

Zapowiadana ekstradycja Dariusza Tytusa Przywieczerskiego z USA do Polski została wstrzymana - poinformowała na Twitterze korespondentka TVP Zuzanna Falzman.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie Przywieczerskiego z aresztu na Florydzie
Zdjęcie Przywieczerskiego z aresztu na Florydzie (Pinellas County Sheriff's Office)
Qaqwqwrqw

Według dziennikarki, Przywieczerski, jedna z głównych postaci afery FOZZ z początku lat 90, miał wylecieć w piatek wieczorem z lotniska O'Hare w Chicago i wylądować w Warszawie w sobotę o 13:35. Ale nie znalazł się na pokładzie lotu.

"Do ekstradycji nie doszło. Przywieczerski wciąż przebywa w więzieniu w hrabstwie Pinellas na Florydzie" - oznajmiła Falzmann.

Qaqwqwrqw

Jej słowa potwierdzają dostępne w internecie dane z Biura Szeryfa Hrabstwa Pinellas. Sprawa Przywieczerskiego ma status "oczekiwania na proces". Z rejestru wynika, że Przywieczerski został zatrzymany przez federalną służbę US Marshall Service 31 października ubiegłego roku.

Pinellas County Sheriff's Office
Podziel się

Przywieczerski to były prezes spółki Universal, uważany za mózg afery FOZZ. W 2005 roku został skazany na 3,5 roku więzienia, ale kary nie odbył, bo uciekł za granicę. Polskie władze przez wiele lat starały się o jego ekstradycję, ale napotkały na opór amerykanów. W końcu 6 września Polska Agencja Prasowa poinformowała, że USA wydadzą przestępcę.

Zuzanna Falzmann to córka Michała Falzmanna, inspektora NIK, który wykrył nieprawidłowości w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Zmarł w 1991 roku na zawał serca w niejasnych okolicznościach. Kilka miesięcy później, w przeddzień ogłoszenia wyników kontroli w wypadku zginął jego przełożony Walerian Pańko.

Qaqwqwrqw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw