Trwa ładowanie...
d2o3jcd
d2o3jcd
x-news/TVN 24Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
rosja

Eksplozje w budynku mieszkalnym w Petersburgu. Operacja FSB przeciwko islamistom

• W budynku mieszkalnym w Petersburgu doszło do co najmniej dwóch eksplozji
• Okazało się, że wybuchy były związane z operacją FSB wymierzoną w domniemanych członków organizacji islamistycznej z Kaukazu Północnego
• Podczas próby zatrzymania zginęło czterech członków organizacji
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2o3jcd

Jak przekazał rzecznik Komitetu Śledczego Władimir Markin, funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa prowadzili operację w jednym z bloków mieszkalnych w południowej części miasta. Celem obławy było zatrzymanie osób znajdujących się na liście poszukiwanych w związku z udziałem w nielegalnej organizacji zbrojnej na Kaukazie Północnym.

- Podczas zatrzymania osoby te stawiały opór, podejmując próbę zamachu na życie pracowników organów ścigania i otwierając do nich ogień - powiedział rzecznik. Dodał, że wszystkie te cztery osoby zostały zabite przez funkcjonariuszy, a po ich stronie nie ma żadnych poszkodowanych.

d2o3jcd

Agencja AFP informowała wcześniej, że na zdjęciach zamieszczonych przez rosyjski portal Fontanka.ru widać członka FSB, rannego i ewakuowanego na noszach.

Według tego źródła w czasie szturmu było słychać dwie eksplozje. Operację przeprowadzono na wniosek wydziału FSB w Kabardo-Bałkarii.

FSB szacuje, że ok. 2,9 tys. obywateli Federacji Rosyjskiej, w większości pochodzących z republik Kaukazu Północnego, dołączyło do ugrupowań dżihadystycznych w Syrii i Iraku.

d2o3jcd

Podziel się opinią

Share

d2o3jcd

d2o3jcd
Więcej tematów