Trwa ładowanie...

Eksplozja w Hucie Szkła Częstochowa. Nie żyje 30-letni pracownik

Trzy osoby zostały poparzone w wyniku eksplozji zbiornika z kwasem. Jeden z nich zmarł w szpitalu. Ruszyło postępowanie, które ma ustalić przyczyny i okoliczności tragedii.

Share
Eksplozja w Hucie Szkła Częstochowa. Nie żyje 30-letni pracownik
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Jakub Orzechowski
d4414f1

Do wypadku doszło w środę około godz. 19 na dziale dekoracji w częstochowskim zakładzie. Z informacji TVP Info wynika, że wybuchł zbiornik z kwasem służącym do matowania butelek.

Ranni zostali trzej pracownicy, którzy poparzyli się żrącą substancją stosowaną w procesie produkcyjnym. Wszyscy trafili pod opiekę lekarzy, jednak obrażenia okazały się poważniejsze niż początkowo przypuszczano. Jeden z poszkodowanych, 30-latek, zmarł w szpitalu.

Na miejscu wypadku pojawił prokurator przedstawiciel Państwowej Inspekcji Pracy. Ruszyło postępowanie, którego celem jest ustalenie przyczyn i okoliczności tragedii.

ZOBACZ WIDEO: Potężny pożar w Radomiu

Praca w ciężkich warunkach?

Po wybuchu, jak podaje TVP Info, pozostali pracownicy zakładu byli zmuszeni pracować dalej w trujących oparach. – Nie dostali żadnych masek i byli narażeni na straszny smród i substancje szkodliwe dla organizmu – mówił jeden z nich

d4414f1

– To ciężki zakład dla pracowników. Władze nas nie szanują i oszczędzają na wszystkim. Nie mamy klimatyzacji, latem temperatura sięga nawet 60 stopni, butelki parzą w ręce, a zwierzchnicy śmieją się nam w twarz. Zimą w halach jest bardzo zimno, wystarczyłoby chociaż uszczelnić drzwi i okna i by się warunki poprawiły – dodaje. – Ludzie boją się o tym otwarcie mówić, bo nie chcą stracić pracy.

Źródło: TVP Info/Interia.pl

d4414f1

Podziel się opinią

Share
d4414f1
d4414f1
Więcej tematów