Trwa ładowanie...
d3jpnmt
d3jpnmt
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplodowała bomba w autobusie; jedna osoba lekko ranna

Bomba rurowa, podłożona prawdopodobnie przez palestyńskich rebeliantów eksplodowała w autobusie w Bat Jam na przedmieściach Tel Awiwu; pasażerowie zostali wcześniej ewakuowani, jedna osoba jest lekko ranna - poinformowały izraelskie media.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3jpnmt

Kierowca, ostrzeżony przez pasażera, który zauważył podejrzany ładunek, kazał natychmiast wszystkim wysiąść z autobusu. Ukryta w torbie bomba eksplodowała tuż po tym, jak sprowadzono na miejsce policyjny oddział saperów, a jeden z nich starał się zbadać ładunek "na odległość" - powiedział rzecznik policji Micky Rosenfeld.

Eksplozja wybiła okna w autobusie, ale poza tym obyło się bez szkód, nie ucierpiał też saper, który miał rozbroić bombę domowej produkcji.

- Zważywszy na ustalenia saperów na miejscu zdarzenia, uważamy, że był to atak terrorystyczny i nadal szukamy winnych - powiedział Rosenfeld.

d3jpnmt

Nikt nie przyznał się do zamachu, a policja odmówiła dalszych komentarzy.

Była to pierwsza tak poważna próba ataku terrorystycznego w Izraelu od wybuchu bomby w Tel Awiwie w listopadzie 2012 roku, który zabił 20 osób - przypomina AP.

Dekadę temu ataki palestyńskich zamachowców samobójców w izraelskich autobusach, restauracjach i innych miejscach publicznych były niemal na porządku dziennym

Zamach nastąpił w okresie, w którym ważą się losy palestyńsko-izraelskich rozmów pokojowych - przypomina AP. Tymczasem od wznowienia w lipcu tych negocjacji po trzyletniej przerwie zginęło co najmniej 19 Palestyńczyków i czterech Izraelczyków.

d3jpnmt

Izraelscy żołnierze zastrzelili 19 grudnia dwóch Palestyńczyków i ranili co najmniej ośmiu w dwóch incydentach, do których doszło na Zachodnim Brzegu; Palestyńczycy oskarżyli wówczas Izrael o próbę torpedowania rozmów pokojowych.

W ostatnich miesiącach regularnie dochodzi do podobnych incydentów na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu.

d3jpnmt

Podziel się opinią

Share

d3jpnmt

d3jpnmt
Więcej tematów