Trwa ładowanie...
dre5lrr

Eksperci ONZ wzywają polski Sejm ws. aborcji. "Odrzućcie ustawę"

Ustawa "Zatrzymaj aborcję" może zagrozić zdrowiu i życiu Polek - alarmuje grupa robocza ONZ ds. Dyskryminacji Kobiet. Specjaliści uważają, że zapisy dokumentu naruszają międzynarodowe zobowiązania Polski co do praw człowieka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdaniem ekspertów przymus donoszenia ciąży w każdych okolicznościach jest nienaruszeniem praw człowieka
Zdaniem ekspertów przymus donoszenia ciąży w każdych okolicznościach jest nienaruszeniem praw człowieka (Forum)
dre5lrr

Eksperci Organizacji Narodów Zjednoczonych apelują, aby polski parlament nie zmieniał prawa w zakresie zakazu przerywania ciąży w sytuacji, gdy występuje ciężkie uszkodzenia płodu - podaje gazeta.pl. W swoim stanowisku specjaliści podkreślają, że to jedna z podstaw do legalnej aborcji, a polskie przepisy są jednymi z najbardziej restrykcyjnych w krajach Europy.

Członkowie grupy roboczej ONZ ds. Dyskryminacji Kobiet podkreślili w komunikacie, że zaostrzenie obowiązującego prawa może naruszyć równość kobiet, ich godność, autonomię i integralność cielesną. Dodają, że zmiana prawa doprowadzi do ograniczenia praw Polek do życia intymnego i zdrowia oraz narazi je na okrutne i nieludzkie traktowanie.

Zobacz także: Scheuring-Wielgus ostro o biskupach

Zdaniem ekspertów przymus donoszenia ciąży w każdych okolicznościach jest nienaruszeniem praw człowieka.

dre5lrr

W komunikacie doradcy ONZ wezwali polski Sejm i Senat do poszanowania prawa kobiet do samodzielnego podejmowania decyzji ws. aborcji. Zaznaczyli, że Polki mają prawo samodzielnie decydować ws. swoich ciał i funkcji reprodukcyjnych. Takie prawo - napisano - leży u podstaw prawa do równości i zachowania prywatności przez każdego człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dre5lrr

Podziel się opinią

Share
dre5lrr
dre5lrr