Trwa ładowanie...
d6tao77

Egzamin ósmoklasisty 2020. Są wyniki

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki testów, do których w czerwcu przystąpili ósmoklasiści. Uczniowie uzyskali średnio 59 proc. z języka polskiego i 46 proc. z matematyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty 2020
Egzamin ósmoklasisty 2020 (Unsplash.com)
d6tao77

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły, a jego wynik jest brany pod uwagę podczas rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej. W tym roku uczniowie wyjątkowo przystąpili do egzaminu w czerwcu, a nie w kwietniu. Było to związane z epidemią koronawirusa.

Wybierając język obcy uczniowie najczęściej przystępowali do egzaminu z języka angielskiego, z którego średnio uzyskali 54 proc. Aż 17 proc. uczniów przystępujących do egzaminu z tego języka otrzymało wynik zbliżony do maksymalnego.

Zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu będzie przekazywane absolwentom w piątek od godziny 10. Sposób przekazania zaświadczenia wybiera dyrektor placówki, w której odbywał się egzamin.

d6tao77

Do wtorku 4 sierpnia, do godziny 15 absolwenci mają czas na to, by uzupełnić swój wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Od 13 sierpnia do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkół ponadpodstawowych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.

Wyniki egzaminów można sprawdzić na stronie https://wyniki.edu.pl/login używając hasła otrzymanego od dyrekcji szkoły.

d6tao77

Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d6tao77

Podziel się opinią

Share
d6tao77
d6tao77
Więcej tematów