Trwa ładowanie...
d17abzv

Wyniki matur 2020. Gdzie i kiedy sprawdzić wyniki?

Wyniki matur 2020. Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna wyniki matur 2020 dostępne będą od 11 sierpnia, a sprawdzić je będzie można w internecie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kiedy wyniki matur 2020?
Kiedy wyniki matur 2020? (Pixabay)
d17abzv

Gdzie sprawdzić wyniki matur 2020?

Tegoroczni maturzyści muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. Wyniki matur 2020 dostępne będą od 11 sierpnia. Będzie je można sprawdzić w internecie na stronach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Aby zobaczyć swoje wyniki, należy to zrobić 11 sierpnia między godzinami 8:00 a 10:00.

Wyniki matur 2020. Jak sprawdzić wyniki?

Aby sprawdzić wyniki matur 2020 w internecie należy w zakładce przeznaczonej dla uczniów wpisać swój pesel jako login, a następnie hasło, które każdy maturzysta otrzyma/otrzymał w szkole.

d17abzv

Każdy uczeń, który zdawał maturę, ma też prawo zobaczyć swoją pracę maturalną. Należy to jednak wcześniej zgłosić do OKE, ponieważ obowiązują pewne procedury.

Wyniki matur 2020. Kto zdał maturę?

Wyniki matur 2020 wskażą, kto w tym roku zdał egzamin dojrzałości, a kto powinien go powtórzyć. Aby zdać maturę, uczeń musi mieć minimum 30 proc. punktów z egzaminów obowiązkowych. Nie wlicza się w to wynik z egzaminu z przedmiotu do wyboru. Ten jest natomiast brany pod uwagę przy rekrutacji na studia.

Wyniki matur 2020. Kiedy poprawić maturę?

Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu, mogą go powtórzyć we wrześniu. Egzamin poprawkowy odbędzie się na początku września, a wyniki będą dostępne już 30 września.

d17abzv

Maturzyści, którzy nie zdali więcej niż jednego przedmiotu, mogą powtarzać egzaminy dopiero w przyszłym roku.

Zobacz też: Mazowsze z dwiema stolicami? Radosław Fogiel: Mamy różne rozwiązania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17abzv

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d17abzv

d17abzv
Więcej tematów