Trwa ładowanie...

Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś język polski

Dziś uczniowie rozpoczynają egzamin ósmoklasisty 2020, który potrwa 3 dni. Na początek uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Na napisanie egzaminu ósmoklasisty mają 120 minut. Start o godz. 9.00. Arkusze wykorzystywane na egzaminie będą publikowane ok. godz. 13. Wyniki będą znane 31 lipca.

Share
Egzamin ósmoklasisty 2020. Dziś język polskiŹródło: Getty Images
dzi72te

We wtorek rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty 2020. Weźmie w nim udział około 347 700 uczniów z ok. 12 400 tys. szkół, którzy rozwiążą zadania w ponad 1 043 000 arkuszy egzaminacyjnych. Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty CKE we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 137 różnego rodzaju arkuszy. Egzamin ósmoklasisty potrwa do 18 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Język polski na początek

W pierwszym dniu uczniowie zmierzą się z językiem polskim. Start o godzinie 9.00. Egzamin ósmoklasisty potrwa 120 minut. W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony, w przypadku języka polskiego, o 60 minut.

Przeczytaj: <a href="https://parenting.pl/rzad-podal-date-rozpoczecia-egzaminu-osmoklasisty" target="_blank">Egzamin ósmoklasisty 2020 i rekrutacja do szkół średnich. MEN podaje daty</a>

Arkusze z tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i okręgowych komisji egzaminacyjnych w każdym dniu egzaminu ok. godz. 13.00. Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym odbędzie się 7 lipca o godz. 9.00.

dzi72te

Zobacz także: Grzegorz Schetyna o liście Jarosława Kaczyńskiego: krzyk rozpaczy

Egzamin ósmoklasisty 2020. Wyniki

Testy zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą znane 31 lipca 2020. Tego samego dnia uczniowi otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty obejmuje wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I-VIII. Egzamin ósmoklasisty jest przeprowadzany w formie pisemnej. To druga edycja. Po raz pierwszy egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w roku szkolnym 2018/2019.

dzi72te

Przeczytaj również: <a href="https://parenting.pl/egzamin-osmoklasisty-2020-oczami-ucznia-wywiad-matki-z-synem" target="_blank">Egzamin ósmoklasisty 2020 oczami ucznia. Wywiad matki z synem</a>

Do egzaminu ósmoklasisty przystępują uczniowie VIII klasy szkoły podstawowej. Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym. To oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Zasady bezpieczeństwa

Centralna Komisje Egzaminacyjna przypomina o zasadach bezpieczeństwa, które należy zachować podczas egzaminu:

  • Nie wchodź na teren szkoły, jeżeli Ty lub osoba, z którą mieszkasz, jest na kwarantannie.
  • Zachowaj co najmniej1,5-metrowy odstęp od innych osób, kiedy jest to możliwe.
  • Zakrywaj usta i nos, dopóki nie zajmiesz miejsca w sali egzaminacyjnej.
  • Zakrywaj usta i noc, kiedy rozmawiasz z kolegą albo nauczycielem oraz kiedy wychodzisz z sali egzaminacyjnej.
  • Używaj tylko własnych przyborów do pisania i innych pomocy, np. linijki, cyrkla.
  • Pamiętaj o dezynfekcji rąk, przed skorzystaniem z materiału, sprzętu albo urządzenia, którego używają również inne osoby, np. słownika czy kalkulatora.
  • Po wyjściu z sali egzaminacyjnej idź bezpośrednio do domu. Wrażeniami po egzaminie podziel się z kolegami telefonicznie, przez komunikator albo w mediach społecznościowych.
  • Dbaj o higienę. Myj ręce wodą z mydłem. Przestrzegaj zasad mycia i dezynfekcji rąk.
  • Zakrywaj usta zgięciem łokcia, kiedy kichasz albo kaszlesz.
  • Jeżeli poczujesz się źle, natychmiast poinformuj o tym nauczyciela.

Źródło: cke.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dzi72te
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzi72te
dzi72te
Więcej tematów