Trwa ładowanie...
d28z5b8

Matura 2020. Będzie ogólnopolska powtórka matury z języka polskiego? Szef MEN zabrał głos w tej sprawie

W sieci pojawiły się informacje o możliwym przecieku na Podlasiu tematu rozprawki na maturze z języka polskiego Dariusz Piontkowski, szef MEN, wykluczył jednak możliwość ogólnopolskiego powtórzenia matury z języka polskiego. Centralna Komisja Egzaminacyjna zgłosiła sprawę o ewentualnym przecieku na policję.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Matura 2020. Przeciek maturalny. Nie będzie ogólnopolskiej powtórki matury z języka polskiego
Matura 2020. Przeciek maturalny. Nie będzie ogólnopolskiej powtórki matury z języka polskiego (PAP)
d28z5b8

Z ponad miesięcznym opóźnieniem, z powodu pandemii koronawirusa, tegoroczni maturzyści przystąpili do zdawania egzaminów maturalnych. W poniedziałek zmagali się z pisemną maturą z języka polskiego. Po zakończeniu egzaminu podstawowego pojawiły się jednak informacje o możliwym przecieku na Podlasiu, dotyczącym rozprawki na temat z "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego.

Matura 2020. Ewentualny przeciek maturalny na Podlasiu

Na Twitterze administratorzy profilu "Emocje w sieci", którzy badają trendy w sieci, poinformowali, że od godziny 7 do 9 rano w poniedziałek 8 czerwca na Podlasiu był zauważalny wyraźny wzrost wyszukań dotyczących "Wesela".

d28z5b8

Ponad dwie godziny przed rozpoczęciem egzaminu do wyszukiwarki internetowej głównie w województwie Podlaskim zaczęto wpisywać "wesele elementy fantastyczne" i "wesele fantastyka". Później wpisywano także cały temat tegorocznej matury, czyli: "Jak wprowadzenie elementów fantastycznych do utworu wpływa na przesłanie tego utworu? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanych fragmentów 'Wesela'".

Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła na policję zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Wzrost zainteresowania konkretnymi frazami w Google Trends nie może być jednak niezbitym dowodem. Statystyki wskazują co prawda na wzrost zainteresowania daną frazą, ale nie wiadomo ile dokładnie osób ją wyszukiwało.

Zobacz wideo: Najnowszy sondaż dla WP. Leszek Balcerowicz do sztabu Rafała Trzaskowskiego: Trzeba się mobilizować

Matura 2020. Nie będzie ogólnopolskiej powtórki języka polskiego

Pewne jest natomiast jedno - bez względu na rozwój śledztwa na Podlasiu, nie będzie ogólnopolskiej powtórki pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. - Na pewno nie będzie unieważnienia egzaminu maturalnego z języka polskiego w całym kraju. Jeżeli w ogóle, to miejscowo w tych miejscach, gdzie mogła być jakaś grupa maturzystów, która mogła mieć wcześniej dostęp do tematów - zapewnił Dariusz Piontkowski, szef MEN, na antenie TVP Info.

Źródło: wyborcza.pl

d28z5b8

Podziel się opinią

Share
d28z5b8
d28z5b8
Więcej tematów