Trwa ładowanie...

Egzamin gimnazjalny 2018. Zobacz arkusz z języka polskiego

Egzamin gimnazjalny 2018: CKE opublikowało kolejny arkusz z zadaniami, które rozwiązywali dziś uczniowie III klasy. W środę o 9:00 przystąpili do testu wiedzy z historii i WOS-u, dwie godziny później mieli egzamin z języka polskiego.
Share
Arkusz z pytaniami z języka polskiego można znaleźć już stronach CKE
Arkusz z pytaniami z języka polskiego można znaleźć już stronach CKEŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d3dhuvj

Arkusz można znaleźć już stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Pierwszy tegoroczny egzamin, z historii i wiedzy o społeczeństwie gimnazjaliści zakończyli 10:00. Arkusz możesz zobaczyć tutaj. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała już arkusz testowy.

Do egzaminu gimnazjalnego 2018 przystąpi niemal 350 tysięcy uczniów z ponad 7 tysięcy szkół. W czwartek część ścisła - testy z biologii, chemii, fizyki, geografii i matematyki. W piątek gimnazjaliści będą się zmagać z językiem obcym nowożytnym. Dodatkowe terminy wyznaczono na 4-6 czerwca.

d3dhuvj

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, ale trzeba do niego przystąpić. Osiągnięty rezultat zadecyduje o przyjęciu do szkoły średniej. Im lepszy wynik, tym większe szanse na dostanie się do lepszego liceum.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 będą ogłoszone 15 czerwca, a zaświadczenia uczniowie otrzymają otrzymają w ze świadectwem szkolnym tydzień później.

Masz ciekawe zdjęcie, filmik lub newsa? Podziel się z nami za pośrednictwem dziejesie.wp.pl

d3dhuvj

Podziel się opinią

Share
d3dhuvj
d3dhuvj
Więcej tematów