Trwa ładowanie...
d1kz41j

Egipt: pięć osób rannych w zamachu na autobus w Kairze

W zamachu bombowym na autobus miejski w kairskiej dzielnicy Nasr City lekko rannych zostało co najmniej pięć osób - poinformowali przedstawiciele sił bezpieczeństwa. Był to drugi atak w Egipcie w tym tygodniu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zamach na autobus w Kairze
Zamach na autobus w Kairze (AFP, Fot: Gianluigi Garcia)
d1kz41j

Według przedstawicieli sił bezpieczeństwa ładunek wybuchowy umieszczono obok autobusu. Policja rozbroiła drugą bombę, która znajdowała się w pobliżu.

Ministerstwo spraw wewnętrznych podało, że bomba znajdowała się na skrzyżowaniu dwóch ruchliwych ulic w Nasr City, na północy egipskiej stolicy.

Był to pierwszy zamach, którego celem mieli być cywile, od obalenia w lipcu przez armię prezydenta Mohammeda Mursiego. W tym czasie w atakach islamskich bojowników zginęły dziesiątki policjantów i żołnierzy.

d1kz41j

Do zamachu w Kairze doszło dwa dni po samobójczym ataku przed budynkiem policji w mieście Mansura, na północy kraju, w którym zginęło 16 osób, głównie policjantów. Do tego zamachu przyznało się dżihadystyczne ugrupowanie. Atak potępiło Bractwo Muzułmańskie, z którego wywodzi się Mursi. Mimo to w środę rząd uznał Bractwo za organizację terrorystyczną.

We wrześniu w Nasr City w pobliżu konwoju, którym jechał szef MSW Egiptu Mohammed Ibrahim, wybuchła bomba. Ministrowi nic się nie stało.

d1kz41j

Podziel się opinią

Share
d1kz41j
d1kz41j
Więcej tematów