Trwa ładowanie...

Egipt nie odpuszcza homoseksualistom. Siedem osób aresztowanych za tęczową flagę

Egipskie władze oskarżyły siedem osób o "promocję homoseksualizmu”. Do postawienia im zarzutów wystarczyło, że wymachiwały tęczową flagą symbolizującą ruch LGBT na koncercie.

Share
Egipt nie odpuszcza homoseksualistom. Siedem osób aresztowanych za tęczową flagęŹródło: PAP, fot: PAP/EPA
d3ch0g2

Do "obrazy moralności” doszło w piątek w Kairze na koncercie libańskiego zespołu Mashrou’ Leila, którego wokalista jest zdeklarowanym gejem – donosi agencja AP.

Zobacz też: Zamachy w Egipcie

Homoseksualizm jest tematem tabu wśród większości muzułmańskiej i mniejszości chrześcijańskiej w Egipcie, lecz nie jest zabroniony przez prawo. W rzeczywistości władze szukają pretekstów, by oskarżać homoseksualistów np. o "niemoralność”, "rozpustę” czy "bluźnierstwo”, które również jest uznawane za poważne przestępstwo w tym konserwatywnym kraju, gdzie wolność słowa jest ograniczona.

d3ch0g2

Takie wyroki zapadły w 2001 r. (21 mężczyzn zatrzymanych w nocnym klubie zostało skazanych za "notoryczną rozpustę” i "obrazę religii”), geje znaleźli się w areszcie też w 2014 i 2015 r. za nagrywanie kamerą i udział w gejowskim ślubie (ośmiu mężczyzn zostało skazanych na trzy lata więzienia) czy rzekome uprawianie seksu w łaźni.

Źródło: AP

d3ch0g2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ch0g2
d3ch0g2
Więcej tematów