Trwa ładowanie...
d25je3t

Edward Mazur może zażądać odszkodowania za oskarżenie ws. gen. Marka Papały

W związku z nowym wątkiem śledztwa w sprawie zabójstwa generała Papały polonijny biznesmen może zażądać odszkodowania od polskiego wymiaru sprawiedliwości. Łódzki sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 5 osób zatrzymanych w sprawie zabójstwa generała Marka Papały. Dwie z nich usłyszały zarzuty zabójstwa i rozboju z bronią.

d25je3t
d25je3t

Wczorajsze informacje z łódzkiej prokuratury, dotyczące zabójstwa, są komentowane w Chicago.

W 2007 roku sąd w Chicago nie zgodził się na ekstradycję polonijnego biznesmena Edwarda Mazura którego oskarżano o podżeganie do zabójstwa generała i oferowanie za to 40 tys. dolarów. Nieoficjalny rzecznik biznesmena, Andrzej Wąsewicz, który na co dzień jest w Stanach Zjednoczonych dziennikarzem, podkreśla, że polonijny biznesmen po ewentualnym oczyszczeniu go z zarzutów nie wyklucza wystąpienia na drogę prawną przeciwko polskiej prokuraturze i zażąda odszkodowania.

Podczas procesu ekstradycyjnego spędził w chicagowskim więzieniu 10 miesięcy.

Według najnowszej wersji śledztwa były komendant główny policji został zastrzelony blisko 14 lat temu przez złodzieja samochodów Igora Ł., pseudonim "Patyk". Do zdarzenia doszło podczas próby kradzieży samochodu Papały. Główny podejrzany był dotąd ważnym świadkiem w sprawie.

Generał Papała został zastrzelony w Warszawie 25 czerwca 1998 roku przed blokiem, w którym mieszkał.

d25je3t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25je3t
Więcej tematów