Trwa ładowanie...
Natalia Durman
12-12-2015 11:05

Edmund Janniger przewodniczącym Instytutu Spraw Globalnych w Nowym Jorku

Edmund Janniger, były doradca szefa MON Antoniego Macierewicza, zostanie przewodniczącym Instytutu Spraw Globalnych (Institute of Global Affairs) w Nowym Jorku - informuje instytut na swojej stronie internetowej. Internauci szybko wyłapali jednak, że rzeczony "think thank" założył... sam Janniger.

Edmund Janniger przewodniczącym Instytutu Spraw Globalnych w Nowym JorkuŹródło: WP/screen Twitter
d4bx5rv
d4bx5rv

Na stronie organizacji Janniger określany jest mianem "polsko-amerykańskiego stratega politycznego i polityka". Przypomina, że przed objęciem nowej funkcji, pełnił rolę doradcy ministra obrony narodowej w Polsce; podkreśla również jego wkład w kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości.

Według informacji zamieszczonej na witrynie internetowej Instytut Spraw Globalnych (IGA) to organizacja członkowska i think tank, która "skupia wiele ośrodków i inicjatyw". Jej celem jest "lepsze zrozumienie świata poprzez wspieranie dialogu o sprawach globalnych". Istnienie IGA ma również na celu - jak podkreśla organizacja - opracowanie nowej generacji decydentów, będących w stanie rozwiązać wyzwania, przed którymi stoi dzisiaj świat.

Internauci szybko jednak wyłapali, że IGA została założona przez samego 20-latka. To Janniger 7 grudnia bieżącego roku zarejestrował domenę internetową, na której znajduje się strona instytutu. Jest również wpisany w danych kontaktowych jako osoba odpowiedzialna za sprawy techniczne i administracyjne.

d4bx5rv

Krótka kariera 20-latka w MON

Edmund Janninger przestał pełnić funkcję doradcy Antoniego Macierewicza 1 grudnia. Stanowisko sprawował zaledwie dwa tygodnie - pracował w biurze prasowym i odpowiadał za kontakty z zagranicznymi mediami. Opozycja wytykała 20-latkowi młody wiek i brak doświadczenia.

Wcześniej Janniger był asystentem Macierewicza, a potem wiceszefem jego biura poselskiego i sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości w okręgu nr 10, z którego Macierewicz startował do Sejmu.

Janniger jest studentem Uniwersytetu Rutgers w USA i zasiada w Prezydium Senatu tej uczelni. Jest również prezesem Rady Uniwersytetu Rutgers ds. Publicznych i Międzynarodowych.

d4bx5rv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bx5rv
Więcej tematów