Trwa ładowanie...
d21vbjv

Edmund Janniger na spotkaniu z kard. Stanisławem Dziwiszem. Dowiedzieliśmy się co tam robił

Edmund Janniger, współpracownik Antoniego Macierewicza, regularnie chwali się w sieci zdjęciami ze spotkań z ważnymi osobistościami. Teraz poinformował, że był na spotkaniu z kard. Stanisławem Dziwiszem i emerytowanym arcybiskupem Waszyngtonu. Krakowska kuria poinformowała nas, czego dotyczyło spotkanie i w jakim charakterze pojawił się tam Janniger.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Edmund Janniger na spotkaniu z kard. Stanisławem Dziwiszem.
Edmund Janniger na spotkaniu z kard. Stanisławem Dziwiszem. (Twitter, Fot: Edmund Janniger)
d21vbjv

Internauci uwielbiają Edmunda Jannigera. Nie ma się więc co dziwić, że zdjęcie umieszone przez niego na Twitterze szybko stało się hitem. Zapewne pomogło też to, że poza młodym współpracownikiem Antoniego Macierewicza na fotografii występuje kard. Stanisław Dziwisz. "Uczestniczyłem dziś w spotkaniu ks. kard. Stanisława Dziwisza z ks. kard. Theodorem McCarrickiem. #Kraków" - napisał Janniger.

Czego dotyczyło spotkanie? - Wizyta była prywatna - wyjaśnia w rozmowie z WP ks. Piotr Studnicki, rzecznik krakowskiej kurii. Na naszą prośbę informacji o spotkaniu zasięgnął bezpośrednio u emerytowanego metropolity. - Ksiądz kardynał McCarrick odwiedził kardynała Dziwisza przy okazji wizyty w Polsce. Znają się z rzymskich czasów, chwilę rozmawiali, ale to nie było nic służbowego i oficjalnego - relacjonuje ks. Studnicki. Dodaje, że Janniger "najprawdopodobniej służył jako tłumacz, bo ksiądz kardynał Dziwisz mówi po angielsku, ale przede wszystkim posługuje się językiem włoskim".

Wcześniej kard. McCarrick spotkał się w Warszawie z Antonim Macierewiczem. Szef MON pochwalił się na Twitterze zdjęciem z tego spotkania, ale nie widać na nim Jannigera. "Rozmawialiśmy m.in. o bezpieczeństwie międzynarodowym" - poinformował Macierewicz. Próbowaliśmy się dowiedzieć w MON o szczegóły spotkania, ale rzeczniczka resortu kontynuuje tradycję swojego poprzednika Bartłomieja Misiewicza i nie odbiera telefonu.

Kardynał McCarrick to znajomy Jannigera - młody polityk chwalił się zdjęciem ze spotkania z nim już w maju 2016 roku. Duchowny będzie też głównym mówcą na organizowanej przez Jannigera i jego kolegów z uczelni konferencji naukowej. Więcej o International Securyty Forum oraz o innych inicjatywach Jannigera pisaliśmy w Magazynie WP.

Edmund Janniger pochodzi z inteligenckiej rodziny, jego rodzice są profesorami na Uniwersytecie Rutgers, gdzie studiuje pracownik MON. Dzięki temu ma kontakty wśród nowojorskich i waszyngtońskich notabli - reagularnie spotyka się z naukowcami, politykami i duchownymi. Te kontakty miał wykorzystać do organizowania spotkań na polskich uczelniach wojskowych. Kiedy spytaliśmy o efekty,w połowie marca MON odpowiedziało, że Janniger nie zorganizował żadnego spotkania. Jednak pod koniec miesiąca na Akademii Sztuki Wojennej odbył się wykład o broni chemicznej w Syrii.

d21vbjv

Podziel się opinią

Share
d21vbjv
d21vbjv
Więcej tematów