Trwa ładowanie...
ycipk-qcw657
Herbert Diess

"EBIT macht frei". Szef Volkswagena przeprasza za skandaliczne słowa

Herbert Diess pozwolił sobie na parafrazę słów, która oburzyła opinię publiczną. - W żadnym momencie nie pomyślałem, że tamto oświadczenie zostanie odebrane w takim kontekście - zapewnia teraz szef Volkswagena.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Herbert Diess
Herbert Diess (PAP)
ycipk-qcw657

"EBIT macht frei" - powiedział we wtorek Herbert Diess. Pojęcie "EBIT" (zysk operacyjny) zestawił z hasłem "Arbeit macht frei" (Praca czyni wolnym) znajdującym się m.in. nad bramą obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau i wykorzystywanym przez ideologów III Rzeszy.

Teraz szef Volkswagena przeprasza za swoje słowa. Podkreśla, że nie miał świadomości, jak jego wypowiedź zostanie odebrana i zinterpretowana.

ycipk-qcw657

Dał do zrozumienia, że jego słowa miały być niewinnym żartem. Jak się okazuje, są jednak tematy, wokół których większości nie jest do śmiechu.

(Nie)chlubna historia

Diess stwierdził , że chciał wyłącznie "podkreślić znaczenie zysku operacyjnego" - EBIT - dla wyników swojej firmy. - Niefortunnie dobrałem słowa - podsumował.

Przypomnijmy, że historia niemieckiego koncernu i tak jest dla wielu kontrowersyjna. W 1938 roku kamień węgielny pod pierwszą fabrykę Volkswagena wbudował bowiem Adolf Hitler.

ycipk-qcw657

"Podczas II wojny światowej Volkswagen wykorzystywał więźniów obozów koncentracyjnych i jeńców wojennych do niewolniczej pracy w swoich fabrykach" - informuje Politico.

Źródło: politico.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-qcw657
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-qcw657

ycipk-qcw657
ycipk-qcw657