Trwa ładowanie...
d2btqe1
Gazeta Polska CodziennieZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
podpis

E-podpis za darmo przy wydawaniu dowodów osobistych

• Każdy Polak będzie mógł otrzymać kwalifikowany podpis cyfrowy - pisze "Gazeta Polska Codziennie"
• Bezpłatnie zamierza udostępnić go każdemu Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych przy okazji wprowadzania najnowszych e-dowodów
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
E-podpis za darmo przy wydawaniu dowodów osobistych
(WP, Fot: Zenon Kubiak)
d2btqe1

PWPW deklaruje, że bez dodatkowych opłat umieści w e-dowodzie taki podpis każdemu Polakowi, który sobie tego życzy.

Dzięki temu Polacy uzyskaliby zupełnie za darmo narzędzie niezbędne w świecie usług cyfrowych, które dzisiaj kosztuje około 200 złotych.

PWPW jest obecnie producentem blankietów do polskich dowodów osobistych, a od 2019 roku będzie gotowa do produkcji dokumentów z warstwą elektroniczną.

Przykładowe zastosowanie e-dowodu to rozliczenie z urzędem skarbowym z wykorzystaniem podpisu elektronicznego, zapisanie dziecka do przedszkola lub szkoły, uzyskanie becikowego z okazji urodzenia dziecka, sprawdzenie punktów karnych kierowcy, uzyskanie lub wymiana dowodu rejestracyjnego pojazdu.

d2btqe1

Podziel się opinią

Share

d2btqe1

d2btqe1
Więcej tematów