Dziś ulewy i możliwe podtopienia. Zobacz, gdzie jest burza

Po południu w piątek 3 lipca niebezpieczne burze przejdą przez Polskę. IMGW opublikowało ostrzeżenia. Najbardziej zagrożona jest południowo wschodnia część kraju. Gdzie jest burza? Śledź radar burz.

Gdzie jest burza?
Gdzie jest burza?
Źródło zdjęć: © Pixabay
Anna Piątkowska-Borek

03.07.2020 12:57

Burze będą występować w piątek 3 lipca głównie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Najgroźniejsze zjawiska meteorolodzy przewidują na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce.

Jak podaje IMGW, burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a na Lubelszczyźnie w wyniku kumulacji, nawet do 50 mm, opady gradu do 3-4 cm oraz porywy wiatru do 80 km/h.

Ostrzeżenia IMGW drugiego stopnia o burzach z gradem

Dla województwa lubelskiego IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 80 proc. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 22:00 w piątek 3 lipca.

Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia

Województwo podkarpackie, południowa i środkowa część małopolskiego, a także wschodnia i centralna część województw: świętokrzyskiego i mazowieckiego oraz południe Podlasia objęte są ostrzeżeniem IMGW pierwszego stopnia.

Gdzie jest burza? Radar burz

Burze występują teraz na Pomorzu Środkowym oraz na Ziemi Łódzkiej. "Komórki burzowe w ostatnich godzinach obserwowane były również w centralnej Polsce oraz, najbardziej aktywne, na pograniczu Lubelszczyzny i Mazowsza oraz Lubelszczyzny i Podlasia” – informuje IMGW.

Jak na razie nie było silnych porywów wiatru, ale można szacować, że miejscami osiągały one do około 65 km/h.

Burze będą się rozwijać po południu. Sprawdź, gdzie jest burza

"W kolejnych godzinach burze będą się nadal rozwijać i ich największa aktywność prognozowana jest na godziny popołudniowe. Burze, którym towarzyszyć będą najbardziej niebezpieczne zjawiska występować będą na południowym wschodzie Polski. Tam istnieje największe ryzyko występowania ulew, które mogą prowadzić do lokalnych podtopień" - podaje IMGW.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)