Trwa ładowanie...
d47fotl

Dziś noc spadających gwiazd. W tych miejscach będzie je widać najlepiej

To właśnie dziś w nocy Perseidy, czyli spadające gwiazdy, będą najbardziej widoczne. Zrób zdjęcie i pochwal się, wysyłając je na nasz redakcyjny adres!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (PAP)
d47fotl

Perseidy to kosmiczne drobinki, które kometa gubi przelatując w pobliżu Słońca. Wpadając w ziemską atmosferę, tworzą, potocznie nazywane, spadające gwiazdy. Co roku w okresie wakacji orbita Perseidów (roju meteorytów) przecina Ziemię.

W nocy z soboty na niedzielę, na niebie pojawi się nawet do 100 meteorytów na godzinę. Na stronie www.lightpollutionmap.info można znaleźć punkt w swojej okolicy, z którego meteoryty będą najlepiej widoczne.

https://www.lightpollutionmap.info

Do obserwacji należy wybrać jak najmniej oświetlony obszar. By gwiazdy były lepiej widoczne, dziś w nocy w Warszawie zgasną oświetlenia największych obiektów, m.in. Stadionu Narodowego.

d47fotl

Poniżej zamieszczamy kilka porad, jak fotografować Perseidy. Jeśli uda Wam się uchwycić spadające gwiazdy, wyślijcie swoje zdjęcia na adres dziejesie@wp.pl. Wybierzemy najlepsze zdjęcia i umieścimy je w niedzielnym artykule.

Przesyłając zdjęcie lub filmik na adres dziejesie@wp.pl potwierdzasz, że jesteś jego autorem i zgadzasz się na jego wykorzystanie na portalu Wirtualna Polska, naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz w Telewizji WP, jak również, że wszystkie osoby utrwalone w tych materiałach wyraziły zgodę na takie wykorzystanie.

d47fotl

Podziel się opinią

Share

d47fotl

d47fotl
Więcej tematów