Trwa ładowanie...
d21p6jr

Dżihadyści znów zaatakują. Ataku można spodziewać się w Sylwestra

Dżihadyści opublikowali film, w którym zapowiadają ataki w Europie w okresie świąteczno-sylwestrowym. Zaatakują imprezy, kościoły i wykoleją pociągi. Zachęcają do mobilizacji tzw. samotne wilki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dżihadyści opublikowali film, w którym zapowiadają ataki w Europie w okresie świąteczno-sylwestrowym.
Dżihadyści opublikowali film, w którym zapowiadają ataki w Europie w okresie świąteczno-sylwestrowym. (Youtube.com)
d21p6jr

Dżihadyści opublikowali kolejny film, w którym zapowiadają ataki w Europie w okresie świąteczno-noworocznym. O nagraniu poinformowała grupa SITE, która zajmuje się monitorowaniem treści pojawiających się na kanałach propagandowych dżihadystów z ISIS. Tym razem Europejczyków ostrzegają członkowie tzw. Państwa Islamskiego z Somalii i twierdzą, że ataku na niewiernych dokonają wykorzystując pijaństwo i rozpasanie "mieszkańców Starego Kontynentu".

Atak terrorystyczny w Londynie. Relacja świadka.

Bojownicy wezwali do mobilizacji także tzw. samotne wilki. Zachęcają ich do przeprowadzania zamachów w noc sylwestrową i w kościołach bez względu na obecność dzieci. Zapowiedzieli także wykolejenie pociągów, a co najważniejsze wskazali konkretne lokalizacje, gdzie zamierzają uderzyć. Są to m.in. Edynburg, Londyn, a także kilka miast we Francji oraz w Niemczech.

Jak informują aktywiści z grupy SITE, somalijscy zwolennicy tzw. Państwa Islamskiego są wyjątkowo brutalni i nieobliczalni, ponieważ w większości są oni uciekinierami z ekstremistycznej grupy al-Shabab.

Źródło: USA Today, Wprost

d21p6jr

Podziel się opinią

Share
d21p6jr
d21p6jr
Więcej tematów