Trwa ładowanie...

Dzierżoniów: podczas remontu mostu znaleziono kilka niewybuchów. Na miejscu pracują saperzy

Podczas remontu mostu na ul. Sienkiewicza pracownicy znaleźli materiały wybuchowe z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców oraz dzieci z pobliskich szkół i przedszkola.

Share
Dzierżoniów: podczas remontu mostu znaleziono kilka niewybuchów. Na miejscu pracują saperzy
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Grazyna Jaworska
d3t98rh

Policja oraz Straż Pożarna wyznaczyły 500-metrową strefę bezpieczeństwa. Zamknięto ruch na pobliskich ulicach. W strefie mieszka około 600 osób - informuje serwis ddz.doba.pl.

Ewakuowano dzieci z dwóch pobliskich szkół i przedszkola. Rodzice mogą odbierać je z kina "Zbyszek". Ewakuowani zostali też pracownicy okolicznych sklepów, banków oraz mieszkańcy. Z kina odjeżdża autobus, który dowozi mieszkańców do hotelu lokalnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Władze informują, że mieszkańcy mogą przeczekać akcję służb także w kinie.

Według niepotwierdzonych informacji oprócz kilku niewybuchów znalezionych na moście, może tam znajdować się również trotyl, co sprawia, że akcja saperów będzie skomplikowana.

Burmistrz Dzierżoniowa powołał sztab kryzysowy. Na miejscu pracują saperzy. Władze czekają na ich decyzję, jak długo potrwa akcja.

Czwartkowe zajęcia w ewakuowanych szkołach są odwołane. Urząd Miasta w Dzierżoniowie poinformował, że przygotowuje się na wypadek, gdyby akcja trwała kilka dni.

d3t98rh

Podziel się opinią

Share
d3t98rh
d3t98rh
Więcej tematów