Trwa ładowanie...
d4mcnku

Dziennikarze zastrzeleni w czasie programu na żywo w stanie Wirginia

Dwoje członków ekipy telewizyjnej - 24-letnia Alison Parker i 27-letni Adam Ward - zostało zastrzelonych podczas audycji na żywo w hrabstwie Bedford w amerykańskim stanie Wirginia - poinformowała ich stacja WDBJ-TV.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarze zastrzeleni w czasie programu na żywo w stanie Wirginia
(PAP/EPA, Fot: WDBJ7)
d4mcnku

Napastnik postrzelił się i jest w stanie krytycznym. Mężczyzna to 41-letni Bryce Williams, znany także jako Vester Lee Flanagan, były pracownik stacji. Został zatrudniony w WDBJ7 wiosną 2012 roku. Niespełna rok później zwolniono go z pracy. Wtedy złożył pozew sądowy przeciwko stacji, zarzucając byłemu pracodawcy dyskryminację. Sprawę jednak przegrał.

Flanagan zarejestrował strzelaninę swoim smartfonem, po czym nagranie opublikował w mediach społecznościowych. Na filmie widać, jak stoi tuż za plecami dziennikarzy z wyciągniętym pistoletem. Zajęci wywiadem reporterka i operator nie widzą go. W pewnym momencie napastnik pociąga za spust.

d4mcnku

W programie na żywo można było zobaczyć, jak reporterka trzyma mikrofon, zadając zaproszonemu do programu gościowi pytanie na temat turystyki. W pewnym momencie rozlegają się strzały, słychać krzyki, a kamera upada na ziemię. W końcówce nagrania można zobaczyć krótkie ujęcie postaci ubranej na czarno.

Kobieta, która udzielała wywiadu, jest ranna. Trafiła do szpitala.

Stacja WDBJ-TV poinformowała, że wydarzenia te rozegrały się w centrum handlowym koło jeziora Smith Mountain Lake.

d4mcnku

Do ataku doszło ok. 6.45 rano czasu miejscowego. Świadkowie relacjonują, ze oddano od sześciu do siedmiu strzałów.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d4mcnku

d4mcnku
d4mcnku
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów