Trwa ładowanie...

Dziennikarze uratowali kierowcę przed utonięciem. Dramatyczne chwile relacjonowali na żywo

Pracownicy lokalnej stacji KHOU 11 News, którzy nie ewakuowali się wraz z resztą osób, podczas nadawania na żywo relacji w trakcie uderzenia huraganu Harvey, pomogli uratować kierowce ciężarówki. Mężczyzna utknął w kabinie auta, a tymczasem woda gwałtownie przybierała.

Dziennikarze uratowali kierowcę przed utonięciem. Dramatyczne chwile relacjonowali na żywoŹródło: PAP/EPA, fot: Michael Wyke
d4mlvyp
d4mlvyp

Żywioł nie oszczędzał nikogo. Siedziba stacji KHOU 11 News, znajdująca się w Houston najpierw została zredukowana do studia polowego, które znajdowało się na najwyższej - drugiej kondygnacji budynku. Tam dziennikarze przekazywali na bieżąco informacje z dotkniętego katastrofalną powodzą miasta.

Niestety przybierająca szybko woda dotarła także pod drzwi tymczasowego studia, dlatego redaktor naczelny Bill Bishop zadecydował, że wszyscy pracownicy zostają ewakuowani w bezpieczne miejsce.

Tymczasem jedna z dziennikarek Brandi Smith wraz z operatorem Mario Sandoval postanowili zostać na poboczu pobliskiej drogi i relacjonować sytuację tak długo, jak będzie to możliwe. Podczas relacjonowania sytuacji i rosnącego gwałtownie poziomu wody wokół nich, operator szukając nowych ujęć zauważył, że w kabinie ciężarówki, która utknęła na zalanej ulicy znajduje się kierowca.

d4mlvyp

Ekipa dziennikarska zadzwoniła po szeryfa, który przyjechał z łodzią, by ratownicy mogli dopłynąć i uratować kierowcę. Bohaterski czyn uwieczniony na nagraniu trafił do sieci i stał się prawdziwym hitem.

d4mlvyp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mlvyp
Więcej tematów