Trwa ładowanie...
Dziennikarz wyrzucony z konferencji WOŚP

Dziennikarz wyrzucony z konferencji WOŚP

Reporter Telewizji Republika Michał Rachoń został wyrzucony z konferencji prasowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie. Dziennikarz twierdzi, że stało się to tuż po tym, jak zadał pytanie Jurkowi Owsiakowi.

Share
d26gfaa

Rachoń zapytał szefa WOŚP Owsiaka o to, dlaczego jego żona zawiesiła działalność spółki Mrówka Cała, a jej miejsce zajęła firma Jasna Sprawa w momencie, gdy sąd poprosił o dokumenty dotyczące powiązań Mrówki Całej z WOŚP. - Dlaczego Mrówka Cała nie wykonała wyroku sądu i nie udostępniła dokumentacji? - pytał Rachoń.

- Moja spółka to moja prywatna sprawa - odpowiedział Owsiak i pokazał film, parodiujący program TV Republika. Później Rachonia wyproszono. Twierdzi, że został pobity i dlatego na miejsce wezwał policję.

d26gfaa

Jak informuje Wprost.pl, rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies nie chciał rozmawiać z dziennikarzem. Fundacja w czasie trwania konferencji zamieściła na swojej stronie internetowej oświadczenie na temat prawicowych mediów. "Piotr Wielgucki, prowadzący portal kontrowersje.net, oraz takie serwisy internetowe i pisma jak wpolityce.pl, gazeta wsieci i serwis wsieci.pl, Telewizja Republika, portale fronda.pl i niezalezna.pl, publikują artykuły, które mają na celu jeden cel, zresztą wcale nie ukrywany - zniszczyć działalność WOŚP oraz całkowicie zdyskredytować Jurka i Lidię Owsiak" - napisano w stanowisku Fundacji WOŚP.

Zobacz również: WOŚP wspiera polską onkologię

d26gfaa

Podziel się opinią

Share
d26gfaa
d26gfaa
Więcej tematów