Trwa ładowanie...

Dziennikarz TVP próbował wyrwać protestującemu tęczową flagę? "Złożyłem legitymację"

Na Twiterze burza. Wolne Media zamieściły film, na którym widać, jak Mikołaj Janusz, zwany Jaokiem, wyrywa uczestnikowi protestu w Warszawie, tęczową flagę. Późnym wieczorem dziennikarz TVP Info zamieścił wpis, z którego wynika, że zrezygnował z pracy w telewizji publicznej.
Share
Mikołaj Janusz, dziennikarz TVP info
Mikołaj Janusz, dziennikarz TVP infoŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Agata Grzybowska
d17c5qt

We wtorek w okolicy Ronda Dmowskiego w Warszawie zorganizowano protest przeciwko zatrzymaniu aktywistki Elżbiety Podleśnej. Kobiecie postawiono zarzut profanacji Matki Boskiej Częstochowskiej. Miała naklejać w pobliżu kościoła w Płocku plakaty i nalepki z wizerunkiem Maryi w tęczowej aureoli.

Pikietujący trzymali transparenty i tabliczki z hasłami: "Tęcza nie obraża", "Brudziński profanuje rozum Polaków". Podczas pikiety trzymano rozłożoną, kilkunastometrową tęczową flagę. Taką samą flagą owinięty był jeden z uczestników protestu.

Na filmie, który zamieściły Wolne Media widać, jak do demonstranta podchodzi Mikołaj Janusz, dziennikarz TVP Info, współprowadzący i reporter programu "W tyle wizji”. Dziennikarz najpierw rozgląda się wokół siebie, a potem szarpie za flagę, próbując ją wyrwać.

Godzinę po zamieszczeniu tego filmu na Twitterze, zareagował Jaok.

d17c5qt

"Nie zgadzam się na: obmacywanie, agresję, obrażanie mojej matki, resztę waszych kłamstw. Teraz będę reagował adekwatnie do sytuacji. W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 złożyłem legitymację prasową i nie jestem już dziennikarzem TVP. Widzimy się" - napisał Mikołaj Janusz.

Dziennikarz nie wyjaśnił jednak, o co chodzi, kto był wobec niego agresywny i co oznacza zapowiedź "widzimy się".

Mikołaj Janusz do niedawna znany był jako performer, współtówrca Pyta.pl. Pracował w Rock Radiu i Antyradiu. W latach 2016-2018 na antenie Superstacji prowadził na żywo program satyryczno-publicystyczny Pytowy Janusz. Od 2018 r. jest współprowadzącym program "W tyle wizji” TVP Info.

d17c5qt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17c5qt

Podziel się opinią

Share
d17c5qt
d17c5qt
Więcej tematów