Trwa ładowanie...

Dziennikarz odcina się od TVP. "Zmanipulowali moją wypowiedź"

Jacek Nizinkiewicz dziennikarz "Rzeczpospolitej" twierdzi, że Wiadomości TVP zmieniły sens jego wypowiedzi ws. konfliktu Ryszarda Czarneckiego z Różą Thun. Dziennikarz zapowiedział, że to była jego ostatnia wypowiedź dla tej stacji pod obecnym kierownictwem.

Share
Dziennikarz odcina się od TVP. "Zmanipulowali moją wypowiedź"
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL
d2u5tmy

W czwartkowym wydaniu flagowego serwisu informacyjnego TVP pojawił się materiał dotyczący próby odwołania europosła PiS Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Domagała się tego część europosłów, którzy byli oburzeni tym, jak Czarnecki porównał Różę Thun do szmalcownika.

W materiale Bartłomieja Graczaka pojawiła się wypowiedź Jacka Nizinkiewicza: "Dobrze, gdyby ta sprawa była na forum Polski, nie na forum europejskim załatwiona. Myślę, że Róża Thun z Ryszardem Czarneckim mogą to załatwić między sobą”.

Dziennikarz jeszcze przed emisją materiału napisał, że jego zdaniem porównanie posłanki PO do szmalcowników to przegięcie i właśnie o tym powiedział w rozmowie z dziennikarzem TVP.

Po emisji materiału oburzony dziennikarz poinformował, że jego wypowiedź została zmanipulowana, ponieważ wyjęto z niej tylko fragment, który pasował do tezy przedstawionej w materiale TVP.

d2u5tmy

Podziel się opinią

Share
d2u5tmy
d2u5tmy
Więcej tematów