Trwa ładowanie...
dyc6r6w

Dziennikarz odchodzi z Agory. Poszło o mobbing

Michał Wybieralski został przez swoje współpracowniczki oskarżony o molestowanie, mobbing, a nawet gwałt. Swoje szokujące wyznania kobiety ujawniły w liście. Wewnętrzna komisja Agory oceniła już, że Wybieralskiego należy zwolnić, ale teraz jego odejście jest pewne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Michał Wybieralski był szefem wydawców portalu wyborcza.pl
Michał Wybieralski był szefem wydawców portalu wyborcza.pl (East News, Fot: Wlodzimierz Wasyluk)
dyc6r6w

Aferę spowodował list, w którym osiem kobiet ujawniło, że padły ofiarą molestowania, mobbingu, a nawet gwałtu. Jako sprawców wskazały szefa wydawców portalu wyborcza.pl Michała Wybieralskiego oraz Jakuba Dymka z "Krytyki Politycznej". Dziennikarze mieli używać w stosunku do kobiet takich zwrotów jak: "wsadzić ci język w ci…ę", "będzie ruch…ne", jeden z nich proponował "pijaństwo i seks".

"Decyzja jest nieodwołalna"

Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl, Wybieralski sam złoży wypowiedzenie umowy o pracę. - Decyzja o rozwiązaniu umowy jest nieodwołalna - poinformowała Nina Graboś, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Agorze.

Wcześniej już dziennikarz przeprosił za swoje zachowanie. - Przepraszam wszystkie osoby - autorki tekstu i inne osoby, jeśli takie są - które poczuły się urażone, molestowane czy prześladowane przez moje wypowiedzi czy zachowania - powiedział Wybieralski. Jednocześnie stwierdził jednak, że list jest "oskarżycielski" i dotyczy "prywatnej, obyczajowej, intymnej sfery (...) życia". - Nie ma we mnie zgody na to, by trwający publiczny osąd prywatnego życia przekreślił mój dorobek zawodowy - podsumował.

dyc6r6w

Podziel się opinią

Share

dyc6r6w

dyc6r6w
Więcej tematów