Trwa ładowanie...
d3ocwf9

Dziennikarka Małgorzata Walczak odchodzi z TVP. Decyzja po materiale "Wiadomości" o Kindze Rusin

Nie milkną echa materiału "Wiadomości", w którym wyśmiano Kingę Rusin i nawiązano do zachowania Filipa Chajzera. Stanowczą decyzję podjęła dziennikarka TVP Małgorzata Walczak, prywatnie jego partnerka. Odchodzi ze stacji, bo "sposób, w jaki przedstawia się tam osobę, którą kocha, jest dla niej nie do zaakceptowania".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarka TVP Małgorzata Walczak podjęła radykalną decyzję
Dziennikarka TVP Małgorzata Walczak podjęła radykalną decyzję (ons)
d3ocwf9

"Czas znowu pożegnać się z TVP... Podobno do trzech razy sztuka. Ten będzie trzeci... W czerwcu 2019 roku, po trzech latach przerwy wróciłam do TVP Info, do ludzi, których znałam od lat, fantastycznych operatorów, dźwiękowców, inżynierów wozów transmisyjnych, wydawców, podwydawców, producentów... Poznałam nowych reporterów info, których naprawę polubiłam. Niestety to jak w 'Wiadomościach' przedstawia się osobę, którą kocham i z którą jestem, jest dla mnie nie do zaakceptowania" - napisała na Instagramie Małgorzata Walczak.

Partnerka Filipa Chajzera, dziennikarza TVN, zdecydowała się odejść z TVP, bo "kolejny materiał uderzający w Filipa, czyli w jej rodzinę po prostu ją boli". "Mam swoje bardzo dosadne zdanie na ten temat. Kończę więc przygodę z Telewizją Polską... Wybieram rodzinę i jej dobro" - podkreśliła.

Nie tylko Małgorzata Walczak zareagowała

Przypomnijmy, że do Chajzera nawiązano w niedzielnym materiale "Wiadomości". Jego "bohaterką" była jednak Kinga Rusin. Dziennikarka zapowiedziała pozew przeciwko TVP. Aktor Piotr Zelt, którego wizerunek wykorzystano w materiale, oświadczył, że chętnie przyłączy się do pozwu.

d3ocwf9

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski zapowiada pozew przeciwko TVP. Za materiał o Robercie Biedroniu

To nie wszystko. Na materiał "Wiadomości" zareagował też inny aktor Borys Szyc, którego przedstawiono jako osobę "znaną ze skłonności do alkoholu i wstydu, jaki przynosi Polsce za granicą”. Szyc zaapelował do pracowników TVP.

d3ocwf9

"Koleżanki i koledzy grający w TVP! Chyba już nie da rady dalej udawać, że gracie i reżyserujecie nie w tym samym miejscu, w którym lecą 'Wiadomości'... Jeśli podejmujecie taką decyzję, rozumiem. Ale niech dzieje się to świadomie. Nie udawajcie, że nie widzicie tych kłamstw i manipulacji. Dajecie swoją twarz tym ludziom” - podkreślił.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ocwf9

Podziel się opinią

Share
d3ocwf9
d3ocwf9
Więcej tematów