Trwa ładowanie...
d30c5fb

#dzieńdobryWP "Panie ministrze, o czym pan mówi?" Emocje w studiu sięgnęły zenitu

Nie milkną echa wypadku kolumny rządowej z udziałem premier Beaty Szydło. Na antenie WP doszło do emocjonalnego starcia wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika z posłem PO, Marcinem Kierwińskim. - Cieszmy się, że wszystko jest dobrze - przekonywał minister. - Panie ministrze, jakie "jest dobrze"? O czym pan mówi? Dobrze, że BOR nie jest w stanie zapewnić ochrony polskiemu premierowi? - pytał oburzony Kierwiński.

Share
d30c5fb

Kierwiński przypomniał, że pierwszy raz od 10 lat polski premier wylądował w szpitalu. Wójcik bronił się przez atak. - Gdyby premier polskiego rządu miał taką ochronę jak premierzy niektórych państw, bylibyście pierwszymi, którzy by krzyczeli, że są wydawane gigantyczne pieniądze - stwierdził, kierując słowa do posła PO.

- Jestem pierwszym, który podniesie rękę za tym, by polski premier i prezydent byli należycie chronieni - przekonywał Kierwiński. I zaapelował: - Proszę nie wpisywać się w chór pana kolegów z rządu, którzy mówią: nic się nie stało, wszystko świetnie.

d30c5fb

W ocenie Kierwińskiego, szef MSWiA Mariusz Błaszczak zachowuje się jakby "nic nie widział, nic nie słyszał". O sobotniej konferencji ministra powiedział krótko: - Wychodzi, opowiada dyrdymały.

- A gdzie jest szef BOR? Czy naprawdę tak się boicie go pokazać? - pytał.

Do wypadku kolumny rządowej z udziałem auta, którym jechała Beata Szydło, doszło w piątek w Oświęcimiu. Poszkodowana została premier oraz dwóch funkcjonariuszy BOR. Szefowa rządu przebywa na obserwacji w szpitalu. Na razie nie wiadomo, jak długo tam pozostanie.

d30c5fb

Podziel się opinią

Share
d30c5fb
d30c5fb
Więcej tematów