Trwa ładowanie...
d4m3he2

#dzieńdobryPolsko Prof. Kazimierz Kik o polskich politykach: działacze partyjni

W Sejmie na przestrzeni ostatnich tygodni doszło do pomieszania z poplątaniem - ocenił w programie #dzieńdobryPolsko prof. Kazmierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. - Zamiast posłów mieliśmy działaczy partyjnych - dodał politolog.
Share
d4m3he2

- Grzegorz Schetyna to jest dobry organizator, pod warunkiem, że ma dobrego przywódcę - stwierdził prof. Kik. Dodał, że protest w Sejmie wykazał, że opozycja nie miała żadnej strategii działania. - To było po prostu "robimy". Tak jak to działacze zawsze mówią: "robimy, a potem zobaczymy" - dodał.

- To co działo się w Sejmie, obyło się bez udziału polityków, tam byli działacze partyjni, a nie polityczni - podkreślił politolog.

d4m3he2

Jego zdaniem wydarzenia w Sejmie potwierdziły to, co od dawna społeczeństwo w swoich ocenach wykazywało: całkowicie niski poziom kultury politycznej i całkowicie niski poziom profesjonalizmu polskiej klasy politycznej. - Ponieważ nie ma profesjonalizmu, to nie ma polityków. A ponieważ nie ma profesjonalizmu i nie ma polityków, to Sejm jest wypełniony działaczami partyjnymi - ocenił prof. Kik.

W opinii politologa to sprawiło, że podczas protestu dominowały w polskim parlamencie punkty widzenia zupełnie odmienne od tych, które powinny obowiązywać w Sejmie. - W Sejmie powinny dominować punkty widzenia związane z interesem narodowym Polaków, z dobrem wspólnym, z troską o państwo. A tam dominowała zasada: kto, kogo - ocenił prof. Kik.

d4m3he2

Podziel się opinią

Share
d4m3he2
d4m3he2
Więcej tematów