Trwa ładowanie...
d3m1sct

Dzień otwartych drzwi w ośrodkach onkologicznych

W sobotę, 2 lutego w 30 ośrodkach onkologicznych i hematologicznych w kraju odbędzie się akcja "Dzień drzwi otwartych" w ramach obchodów światowego dnia walki z rakiem, który przypada w poniedziałek. Akcja jest organizowana po raz drugi.

Share
d3m1sct

Prezes Polskiej Unii Onkologii doktor Janusz Meder poinformował, że w większości ośrodków onkologicznych pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów oraz badań profilaktycznych. W kilkunastu miastach w kraju można skorzystać z badań diagnostycznych takich jak: PSA u mężczyzn dotycząch raka prostaty, mammografii i badań cytologicznych u kobiet, poradnictwa genetycznego, konsultacji dermatologów oraz hematologów dotyczących białaczek czyli nowotworów krwi.

Stowarzyszenie Polska Unia Onkologii zabiega o uchwalenie w Polsce narodowego programu zwalczania chrób nowotworowych. W Polsce tylko 30% chorych na raka udaje się wyleczyć, podczas gdy w krajach zachodnich 50%. Wynika to z późnego wykrywania chorób nowotworowych i słabego dostępu do badań diagnostycznych. (aka)

d3m1sct

Podziel się opinią

Share
d3m1sct
d3m1sct
Więcej tematów