Trwa ładowanie...

Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość z udziałem ministra Dariusza Piontkowskiego

Dzień Edukacji Narodowej (także: Dzień Nauczyciela), to coroczne święto w resorcie edukacji. Z tej okazji w MEN zorganizowano uroczystość, w której udział wziął minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. - To dobry moment, aby podziękować pracownikom do tego, że pomimo przeszkód epidemicznych, szkoły mogły normalnie działać - mówił polityk.

d4f9zze
d4f9zze

- Dziś dzień szczególny, bo dziękujemy nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty. Dziękujemy za to, że wkładają wiele trudu w wychowanie i nauczanie młodych Polaków - aby byli dobrymi ludźmi i obywatelami - mówił podczas uroczystości Dariusz Piontkowski.

- To dobry moment, aby podziękować pracownikom do tego, że pomimo przeszkód epidemicznych, szkoły mogły normalnie działać. Nie było to łatwe, aby wrócić do tradycyjnej formy nauczania. Mamy nadzieję, że ten kontakt uczeń-nauczyciel w formie standardowej będzie utrzymane. Bo nasze i europejskie doświadczenie pokazuje, że nic takiego kontaktu nie zastąpi, nawet najnowocześniejsza technologia - dodał szef MEN.

Wcześniej Piontkowski wystosował list. "Państwa postawa: pełna rozwagi, spokoju, a także poczucia obowiązku pomogła wielu młodym ludziom odnaleźć się w zupełnie nowych, niecodziennych okolicznościach" - podkreślił Dariusz Piontkowski. Ustępujący minister edukacji podziękował również nauczycielom za przestrzeganie podwyższonych standardów sanitarnych oraz pełne rozsądku podejście do kwestii bezpieczeństwa w sytuacji powrotu do stacjonarnego nauczania.

W wydarzeniu, oprócz Dariusza Piontkowskiego, uczestniczyli także Marzena Machałek Sekretarz Stanu w MEN oraz Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4f9zze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4f9zze
Więcej tematów