Trwa ładowanie...

Dzień Edukacji Narodowej. Politycy wspominają własnych nauczycieli

Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by podziękować nauczycielom za trud włożony w codzienną pracę. Wielu polityków pospieszyło z życzeniami. Na Twitterze opublikowali kilka ciepłych słów.

Share
Dzień Edukacji NarodowejDzień Edukacji NarodowejŹródło: Pixabay
d22nszp

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wiele osób wraca myślami do czasów szkolnych, wspomina swoich nauczycieli. Zrobili to także politycy, którzy na Twitterze postanowili podziękować nauczycielom za ich codzienny wysiłek.

Dzień Edukacji Narodowej. Politycy składają życzenia i wspominają swoich nauczycieli

Kancelaria Premiera była dość oszczędna w słowach. Napisano krótko: "Wszystkim nauczycielom życzymy dużo zdrowia i satysfakcji z wykonywanej pracy".

"Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom, pracownikom oświaty życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy" – napisali z kolei politycy PiS.

Dzień Edukacji Narodowej przywołuje też wspomnienia z czasów szkolnych. O kilka słów pokusił się poseł Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

d22nszp

"Przez całe życie wraca się myślami do swoich Nauczycieli. Z uśmiechem, lekkim strachem, zawsze z wielką wdzięcznością. Ale dziś najbardziej z serdecznymi życzeniami. Siły i zdrowia, Drodzy Nauczyciele, uczący i emerytowani (specjalnie dla mamy polonistki)!" - napisał na Twitterze.

O trudnych czasach, w jakich teraz przyszło pracować nauczycielom, wspomniała Katarzyna Laubnauer, posłanka z ramienia Nowoczesnej. "Drodzy Nauczyciele, wszystkiego najlepszego z okazji Waszego dnia. W jakże trudnych okolicznościach. Dzisiaj, to Wy jesteście na pierwszej linii, wspólnie z medykami, na froncie walki z pandemią. Narażacie się codziennie. Dlatego życzę odwagi i zdrowia!" - zaznaczyła.

Kilka ciepłych słów do nauczycieli, ale także do uczniów i ich rodziców z okazji Dnia Edukacji Narodowej skierował też Marek Belka, były premier, minister finansów i prezes NBP. "Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom dużo zdrowia i wytrwałości z okazji Dnia Edukacji Narodowej... i domowej" - podkreślił Marek Belka.

Życzenia nauczycielom złożyła również wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. "Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele! Ostatnie miesiące szczególnie dla Was były bardzo trudne. Dziękuję za Wasz wielki wysiłek i poświęcenie oraz troskę o bezpieczeństwo i dobro uczniów. Życzę siły i dużo zdrowia!" - napisała.

O Dniu Edukacji Narodowej nie zapomniał także poseł Tomasz Trela, lider Lewicy. "Kochani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, bądźcie zdrowi, cierpliwi i wytrwali. Jesteście naszym skarbem" – podkreślił.

Spór o maseczki i zarzuty pod adresem Konfederacji. "Miałem wrażenie, że niektórzy kaszlą na obsługę"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22nszp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22nszp
Więcej tematów