Trwa ładowanie...

Dzień Dziecka w Poznaniu - gdzie zabrać maluchy w ten weekend?

W tym roku Dzień Dziecka przypada w poniedziałek, ale zarówno sobota jak i niedziela są wypełnione wydarzeniami adresowanymi dla najmłodszych poznaniaków.

Dzień Dziecka w Poznaniu - gdzie zabrać maluchy w ten weekend?Źródło: Warsztaty Agaty
d22c337
d22c337

Jak co roku z myślą o dzieciach mających swoje święto 1 czerwca w najbliższy weekend przygotowano przede wszystkim szereg festynów.

Propozycje na sobotę (30 maja)

Prawdopodobnie największą tego typu imprezą będzie sobotni festyn „Zagrajmy razem” odbywający się przed INEA Stadionem przy ul. Bułgarskiej, gdzie organizatorzy spodziewają się nawet 10 tysięcy osób. Będą tu dmuchane zamki, gry, zabawy, konkursy, występ iluzjonisty, ale przede zajęcia sportowe prowadzone m.in. przez trenerów akademii Lecha Poznań. Sami piłkarze Kolejorza także się pojawią na miejscu, więc będzie to okazja do zdobycia ich autografu lub zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Dzieci będą mogły nie tylko podszkolić się z umiejętności piłkarskich, ale też... kibicowskich. „Klima”, który prowadzi na meczach Kolejorza doping w sektorze najbardziej zagorzałych kibiców, nauczy dzieci przyśpiewek mających zagrzewać do boju piłkarzy Lecha.

d22c337

Także w sobotę warto zabrać dzieci do parku Wilsona na rozpoczynający się w samo południe Festyn Łazarski organizowany w ramach 26. Dni Łazarza. Maluchy będą tu się mogły wyszaleć na dmuchanym zamku i zjeżdżalni, zobaczyć z bliska wóz strażacki, a poza tym przygotowano dla nich szereg warsztatów i animacji przygotowanych przez Dom Bajek, Akademię Koszykówki i Warsztaty Agaty.

Co istotne, w niektóre z zaplanowanych animacji będą mogli włączyć się wszyscy uczestnicy festynu niezależnie od wieku. Jedną z nich będzie happening „Zamotany park Wilsona”.

- Przy pomocy włóczek stworzymy bardzo prostą, przestrzenną i widowiskową instalację, symbolizującą przeplatanie się różnorodności i wspólne tworzenie barwnej, łazarskiej sieci pozytywnych powiązań – wyjaśnia Agata Nowaczyk-Łukaj z Warsztatów Agaty. – Nasza praca powstanie w wyniku nieco przypadkowych, ale ukierunkowanych działań, w pełnej ruchu zabawie, podczas której ludzie w różnym wieku tworzyć będą „sztukę uliczną” zakorzenioną w naturze – dodaje.

W ten sposób powstanie olbrzymia, kolorowa pajęczyna, która w zależności od liczby uczestników może mieć nawet 30 metrów kwadratowych.

d22c337

Tego samego dnia na lotnisku w Kobylnicy odbędzie się festyn organizowany przez Aeroklub Poznański we współpracy z Oddziałem Prewencji Policji w Poznaniu i Sołectwem Janikowo Górne. Będzie można tutaj zobaczyć z bliska sprzęt lotniczy, pokaz modeli samolotów, a nawet wybrać się w loty widokowe nad najbliższą okolicą. Z kolei policjanci zaprezentują pokaz tresury swoich psów, będzie można także zobaczyć ich sprzęt używany w codziennej służbie, a także policyjne konie. Początek festynu o godz. 10.

Dzieciom z pewnością spodoba się także puszczanie baniek mydlanych, które jak co roku organizuje na Starym Rynku Studencka Rada Miasta. Bańki będzie można puszczać już od godz. 11, ale kulminacja nastąpi w samo południe.

Propozycje na niedzielę (31 maja)

Niedziela to kolejne festyny przygotowane z okazji Dnia Dziecka. Na Ostrowie Tumskim podczas imprezy przygotowanej przez Caritas z myślą o najmłodszych zaplanowano „łączkę” pełną atrakcyjnych zabaw ruchowych, teatrzyk kukiełkowy, pokaz iluzjonisty, występy zespołów dziecięcych, pokazy automobili, przewozy w koszu motocyklowym, możliwość gry w ping-ponga, siatkówkę i badmintona. Muzyczną gwiazdą festynu będzie Rafał Brzozowski. Impreza rozpocznie się po zakończeniu mszy świętej rozpoczynającej się o godz. 12.15.

d22c337

Joga dla dzieci, rodzinny bieg w workach, przeciąganie liny, warsztaty tworzenia rzeźb z chrupek to tylko kilka z propozycji pikniku „Rusałka – Sama Frajda”, który w niedzielę w godz. od 11 do 16 będzie odbywał się na plaży nad jeziorem Rusałka.

Niedzielny festyn z okazji Dnia Dziecka będzie też pierwszą tak dużą imprezą organizowaną w nowym miejscu na kulturalnej mapie Poznania – starej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego. W godz. od 12 do 19 odbędą się tu warsztaty plastyczne, malarskie oraz „baśniowe wyprawy po różnych kontynentach”, występy teatralne i pokaz umiejętności iluzjonisty.

Sporo atrakcji dla dzieci w najbliższy weekend przygotowały także poznańskie galerie handlowe.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d22c337
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22c337
Więcej tematów