Trwa ładowanie...
d23flgl

Dzień Dziecka 2015. Google pokazało specjalnego Doodla

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Google przygotowało ciekawego Doodla, czyli swoje logo przerobione pod kątem młodszych internautów. W tym roku jest wystylizowane na kolorowy plac zabaw.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzień Dziecka 2015. Google pokazało specjalnego Doodla
(Google)
d23flgl

Międzynarodowy Dzień Dziecka świętujemy od 1955 roku. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych dla upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest w różne dni roku w różnych krajach członkowskich ONZ.

Obecnie jest obchodzony w ponad stu krajach. W Polsce najmłodsi obchodzą swoje święta 1 czerwca. Po raz pierwszy Dzień Dziecka w Polsce był obchodzony w 1950 roku.

Święto obchodzi 6 mln najmłodszych Polaków

d23flgl

Na świecie żyje blisko 2,5 mld dzieci. W Polsce święto obchodzi blisko 6 milionów najmłodszych Polaków. To okazja do organizowania różnych imprez, podczas których mogą się oni dobrze bawić, a także uczyć.

W ubiegłym roku odnotowaliśmy niewielki dodatni przyrost naturalny ludności. Liczba urodzeń była większa od liczby zgonów o blisko 4 tysiące. W 2014 roku przyszło na świat 376 tysięcy dzieci. To około 6 tysięcy więcej, niż w 2013 roku.

d23flgl

Podziel się opinią

Share
d23flgl
d23flgl
Więcej tematów