Trwa ładowanie...
d1lbnzo
d1lbnzo

Dzień dobry pogodzony Afganistanie

Od poniedziałku w Kabulu radio rozpoczyna nadawanie dwugodzinnej audycji porannej "Dzień dobry Afganistanie". Program powstał dzięki Unii Europejskiej, a jego głównym celem jest budowanie zaufania między różnymi grupami etnicznymi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1lbnzo

W grudniu ubiegłego roku Unia Europejska przeznaczyła 5 milionów euro na natychmiastową pomoc dla Afganistanu. Z tej kwoty blisko 250 tys. euro przyznano na sfinansowanie projektu umożliwiającego budowę niezależnego studia radiowego. Realizację powierzono duńskiej organizacji pozarządowej Baltic Media Center, która uzyskała zgodę Radia Afganistan na korzystanie z jego częstotliwości przez dwie godziny dziennie, od 6.30 do 8.30 rano.

Studio wyposażone jest w używany sprzęt ofiarowany przez duńskie radio, regionalne radio szkockie oraz radio Bornholm. Do pracy wyselekcjonowano 20 młodych dziennikarzy afgańskich, którzy będą nadawać program w dwóch głównych językach, Pasztu i Dari.

Audycja "Dzień dobry Afganistanie" ma informować o wydarzeniach i przedstawiać w obiektywny sposób ich tło, tak by różne społeczności etniczne lepiej rozumiały się nawzajem. (reb)

d1lbnzo

Podziel się opinią

Share

d1lbnzo

d1lbnzo
Więcej tematów