Trwa ładowanie...
dzień chłopaka
ŁWI
28-09-2022 06:00

Dzień Chłopaka 2022. Kiedy obchodzimy?

Z roku na rok Dzień Chłopaka zyskuje coraz większą popularność. Kiedy wypada święto obchodzone przez zarówno młodych, jak i starszych mężczyzn?

Dzień Chłopaka 2022. Kiedy wypada?Dzień Chłopaka 2022. Kiedy wypada?Źródło: Pixabay
d4y4ijw
d4y4ijw

Dzień Chłopaka to stosunkowo młode święto. Obchodzone jest od 1999 roku, a zainicjonowane zostało w Trynidadzie i Tobago. Miał być symbolem równowagi płci oraz odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzień Chłopaka na całym świecie obchodzony jest w różnych dniach.

Z roku na rok Dzień Chłopaka w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Jednak wciąż wiele osób nie wie, kiedy obchodzone jest to święto. Wyjaśniamy, że Dzień Chłopaka w naszym kraju tradycyjnie obchodzimy 30 września. To dzień, w którym kobiety obdarowują mężczyzn prezentami.

Dzień Chłopaka 2022. Kiedy obchodzone jest w innych krajach?

W innych krajach dzień ten obchodzony w innych terminach. W Norwegii Dzień Chłopaka obchodzony jest 7 października, w Indiach i Meksyku - 19 października, a w Kanadzie - 25 listopada. W Wielkiej Brytanii Dzień Chłopaka świętuje się 5 kwietnia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najnowszy sondaż. Ekspertka o obawach PiS

W Japonii święto to ma swoją najdłuższą tradycję (obchodzono je tam już w VI w.n.e.), po II wojnie światowej zostało przemianowane na Dzień Dziecka i w takiej formie obchodzone jest co roku 5 maja.

d4y4ijw

Dzień Chłopaka to Dzień Mężczyzny?

Dzień Chłopaka to nie jest to samo święto co Dzień Mężczyzny. Oba dni obchodzone są w inne dni w roku. Dwa święta wpisały się także na stałe w kalendarz. Kiedyś przyjmowało się, że pierwsze święto obchodzą raczej młodsi mężczyźni, a drugie starsi. Teraz taki podział nie istnieje.

Nie ma przeciwwskazań do tego, aby również młodsi świętowali Dzień Mężczyzny, a starsi - Dzień Chłopaka. Dodajmy, że Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4y4ijw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4y4ijw
Więcej tematów