Trwa ładowanie...

Dzień Chłopaka 2021. Kiedy wypada? Nie zapomnij o życzeniach i prezencie

Z roku na rok Dzień Chłopaka zyskuje coraz większą popularność. Święto to obchodzone jest przez małych chłopców oraz tych bardziej dojrzałych i starszych. Kiedy jest Dzień Chłopaka 2021? Sprawdź.

Kiedy jest Dzień Chłopaka 2021?Kiedy jest Dzień Chłopaka 2021?Źródło: Pixabay
d1ccz17
d1ccz17

Dzień Chłopaka zyskuje coraz większą popularność. Święto to wpisało się na stałe do kalendarza. Dzień Chłopaka 2021 wypada w czwartek 30 września. Z tej okazji kobiety składają bliskim mężczyznom najserdeczniejsze życzenia.

Dzień Chłopaka 2021. Kiedy obchodzone jest w innych krajach?

W innych krajach dzień ten obchodzony w innych terminach. W Norwegii Dzień Chłopaka obchodzony jest 7 października, w Indiach i Meksyku - 19 października, a w Kanadzie - 25 listopada. W Wielkiej Brytanii Dzień Chłopaka świętuje się 5 kwietnia.

W Japonii święto to ma swoją najdłuższą tradycję (obchodzono je tam już w VI w.n.e.), po II wojnie światowej zostało przemianowane na Dzień Dziecka i w takiej formie obchodzone jest co roku 5 maja.

Ataki antyszczepionkowców. Jak walczyć z hejtem? Lekarz wskazuje rozwiązania

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny. To samo święto?

Dzień Chłopaka to nie jest to samo święto co Dzień Mężczyzny. Oba dni obchodzone są w inne dni w roku. Dwa święta wpisały się także na stałe w kalendarz. Kiedyś przyjmowało się, że pierwsze święto obchodzą raczej młodsi mężczyźni, a drugie starsi. Teraz taki podział nie istnieje. Nie ma przeciwwskazań do tego, aby również młodsi świętowali Dzień Mężczyzny, a starsi - Dzień Chłopaka.

d1ccz17

W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, czyli dwa dni po Dniu Kobiet. Międzynarodowy Dzień Mężczyzn na świecie przypada natomiast na 19 listopada. Święto to jest obchodzone w ponad 80 państwach, między innymi w Holandii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych czy Republice Południowej Afryki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ccz17
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ccz17
Więcej tematów