Trwa ładowanie...

Dzień bez Samochodu – moc atrakcji w Warszawie i nie tylko

W sobotę 22 września obchodzić będziemy Dzień bez samochodu. Z tej okazji samorządy wielu miast w Polsce przygotowały setki atrakcji. Wielu mieszkańców z pewnością ucieszy się również z darmowej komunikacji miejskiej.
Share
W Dzień bez Samochodu pojedziesz komunikacją miejską za darmo.
W Dzień bez Samochodu pojedziesz komunikacją miejską za darmo.Źródło: iStock.com
dhce37f

Dzień bez Samochodu – nowe święto

Dzień bez Samochodu to nowe święto obchodzone od 2000 roku. Jej pomysłodawcą jest Komisja Europejska. Jego nadrzędną misją jest nakłonienie ludzi do korzystania z komunikacji miejskiej i rowerowej zamiast jazdy własnym samochodem. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska oraz redukcji miejskich korków.

Dzień bez Samochodu – 22 września

Tegoroczny Dzień bez Samochodu przypada w sobotę. Wiele miast w Polsce (i nie tylko) decyduje się wówczas na zaoferowanie mieszkańcom darmowej komunikacji miejskiej. W większości przypadków darmowy przejazd autobusem czy tramwajem oferowany jest kierowcom za okazaniem dowodu rejestracyjnego. W Dzień bez Samochodu w Warszawie zasada jest jednak inna. W sobotę zostaną wyłączone wszystkie kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM, a bramki w metrze będą otwarte. Akcja darmowej komunikacji potrwa od północy do godziny 23:59 i obejmie zarówno I jak i II strefę. W sobotę opłaty nie będą pobierane również na parkingach P+R („Parkuj i Jedź”).

dhce37f

Dzień bez Samochodu – moc atrakcji

Największe miasta świętują Dzień bez Samochodu z rozmachem. Poznań szykuje czterogodzinne warsztaty rowerowe na targowisku Świt przy ul. Grochowskiej. Honorowa zbiórka krwi, a także prezentacja zabytkowych autobusów czekają w zajezdni autobusowej w Białymstoku. W sobotę fani dwóch kółek będą mogli skorzystać z darmowej godziny jazdy rowerem miejskim Nextbike. Poniżej prezentujemy listę miast objętych tą promocją. Dzień bez Samochodu najhuczniej obchodzony będzie w Warszawie. Tutaj atrakcje będą się odbywały równolegle w czterech miejscach – zajezdni autobusowej, zajezdni tramwajowej, Zakładzie Energetyki Trakcyjnej i Torów oraz Zakładzie Naprawy Tramwajów. Z okazji święta uruchomione zostaną również specjalne linie autobusowe i tramwajowe.

Za darmo przez godzinę na rowerze Nextbike pojedziesz w:
Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Lublinie, Katowicach, Gliwicach,Pszczynie, Tychach, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich, Świętochłowicach, Jastrzębiu-Zdroju, Kędzierzynie-Koźlu, Opolu, Legnicy, Stalowej Woli, Piotrkowie Trybunalskim, Piasecznie, Otwocku, Grodzisku Mazowieckim, Płocku, Ciechanowie, Kołobrzegu i w Koszalinie

Darmowe dwie godziny Nextbike:
Częstochowa i Kalisz

W Łodzi Nextbike oferuje darmowy przejazd rowerem miejskim przez całą dobę.

dhce37f

Podziel się opinią

Share
dhce37f
dhce37f
Więcej tematów