Trwa ładowanie...

Dzień Babci i Dziadka 2021. Kiedy święto naszych dziadków?

Kiedy jest Dzień Babci i Dziadka? Kiedy wypada w kalendarzu? Warto sprawdzić wcześniej, by nie zapomnieć pospieszyć do babci i dziadka z życzeniami.
Share
Dzień Babci i Dziadka 2021
Dzień Babci i Dziadka 2021Źródło: Pixabay
d3lvpt5

Dzień Babci i Dziadka to święto obchodzone co roku zimą. Termin jest stały w kalendarzu, więc kochający wnukowie mogą wcześniej przygotować prezenty i życzenia na Dzień Babci i Dziadka.

Dzień Babci i Dziadka 2021. Kiedy wypada to święto?

Dzień Babci i Dziadka to właściwie dwa różne święta obchodzone dzień po dniu. Jako pierwsze świętują panie, a po nich mężczyźni. Dzień Babci przypada bowiem dzień wcześniej niż Dzień Dziadka. Oba święta przypadają w styczniu.

d3lvpt5

Kiedy składać życzenia babciom i dziadkom?

Dzień Babci co roku jest obchodzony 21 stycznia. W 2021 roku święto to przypada w czwartek. Z kolei Dzień Dziadka mamy 22 stycznia, czyli tym razem seniorzy świętować będą w piątek.

Dzień Babci i Dziadka 2021. Od kiedy je obchodzimy? Kilka ciekawostek

Pierwsze swoje święto miały babcie. Na taki pomysł wpadły osoby związane z tygodnikiem „Kobieta i Życie”. Pierwszy raz w Polsce Dzień Babci obchodzono już w 1964 roku. Dziadkowie musieli jeszcze trochę poczekać na swoje święto, właściwie do lat 80. XX wieku, gdy tradycja ta przyszła ze Stanów Zjednoczonych. W USA, w 1978 roku, Kongres zatwierdził bowiem Narodowy Dzień Dziadków, który od tamtej pory jest obchodzony przez Amerykanów we wrześniu. W Polsce z kolei postanowiono do Dnia Babci dołożyć Dzień Dziadka i pozwolić seniorom, by świętowali wspólnie przez dwa dni.

d3lvpt5

Koronawirus w Polsce. Szturm Polaków na system rejestracji na szczepienia. Adam Niedzielski zdradza szczegóły

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3lvpt5

Podziel się opinią

Share
d3lvpt5
d3lvpt5
Więcej tematów